2 miliony PS5 w Japonii — najwolniej sprzedająca się konsola Sony w tym kraju

PlayStation 5

PlayStation 5 to bezapelacyjnie udany i potężny sprzęt. Dodatkowo duże zainteresowanie tylko jest wzmagane problemami z produkcją i dostawami, w związku z czym ceny urządzenia rosną. Okazuje się, że w kraju pochodzenia Sony sprzedało już 2 miliony konsol najnowszej generacji — trwało to jednak bardzo długo.

PlayStation 5 w Japonii nie jest wielkim sukcesem

Sony DualSense
DualSense od PlayStation 5

Czy dwa miliony sprzedanych urządzeń w jednym kraju to sporo? Teoretycznie tak, jednakże Japonia jest tak dużym gamingowym rynkiem, że wynik ten nie robi zbyt wielkiego wrażenia. Sony osiągnięcie takiego wyniku ze swoją maszynką do grania zajęło 101 tygodni i jest to bardzo kiepski rezultat, jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzednie generacje. PS5 jest w tyle za poprzednimi urządzeniami od japońskiego giganta.

Zobacz też: Stare gry na PC

Dla porównania, na sprzedanie 2 milionów egzemplarzy PS3 w Japonii producent musiał czekać jedynie 73 tygodnie. Nieco dłużej, bo 90 trwało dotarcie do tego progu PlayStation 4. Najszybszą sprzedażą mogły się natomiast pochwalić konsole Wii od Nintendo i klasyczne już PS2 – odpowiednio 57 i 60 tygodni, aby dobić do dwóch milionów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.