Xbox Series X|S z gorszym wynikiem od Xboxa One. Nowe informacje na temat sprzedaży konsol Microsoftu

Xbox One X i Xbox Series S

W sieci pojawiły się najnowsze informacje na temat sprzedaży konsol Xbox Series X|S. Według opublikowanych danych, w analogicznym okresie od premiery, poprzednia generacja konsol Microsoftu poradziła sobie lepiej. Co więcej, przewaga Xboxa One w ostatnim miesiącu zestawienia znacząco wzrosła!

Zestawienie sprzedaży dwóch generacji konsol Microsoftu w analogicznym okresie od premiery wskazuje na lepszy wynik Xboxa One

xbox series XS i xbox one sprzedaż 37 miesięcy porównanie
Porównanie sprzedaży konsol Xbox Series X|S i Xbox One po 37 miesiącach od premiery

Serwis VGChartz opublikował najnowsze dane sprzedaży konsol Xbox Series X|S i porównał je ze sprzedażą Xboxa One w analogicznym okresie. W obu przypadkach dane prezentują liczbę sprzedanych sztuk po 37 miesiącach od premiery. W przypadku aktualnej generacji mowa zatem o sprzedaży do końca listopada 2023 roku, czyli przed okresem świątecznym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Konsole Xbox Series X|S w 37 miesięcy od premiery rozeszły się w liczbnie ponad 25,3 miliona egzemplarzy, podczas gdy Xbox One w tym samym okresie od debiutu sprzedał się w liczbie ponad 26,6 miliona sztuk. Różnica zatem wynosi niemalże 1,3 miliona sprzedanych konsol na korzyść Xboxa One.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Fallout

Warto zaznaczyć, że do listopada 2023 sprzedaż obu generacji sprzętów była bardzo wyrównana. Sytuacja uległa zmianie w 37 miesiącu, kiedy to w analogicznym okresie Xbox One sprzedał się znacznie lepiej od konsol Xbox Series X|S.

Całe porównanie jest o tyle ciekawe, że obecnie w sprzedaży są dwie wersje sprzętu Microsoftu, a Xbox One był jedną konsolą. Wpływ na wyniki może mieć również polityka Microsoftu, która coraz mocniej koncentruje się na dostępie do gier z dowolnego urządzenia aniżeli na konkretnym sprzęcie.

Źródło: VGChartz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.