Trylogia Final Fantasy VII zostanie domknięta w 2027 roku? Square Enix ma konkretny plan wydawniczy

Final Fantasy VII Rebirth

Final Fantasy VII Rebirth, które ukazało się 29 lutego 2024 roku, podbiło serca fanów i z miejsca stało się pretendentem do tytułu gry roku. Mimo zachwytów nad produkcją, jej wyniki sprzedażowe wydają się niestety być nie do końca zadowalające. Nie zmienia to jednak planów wydawniczych Square Enix, które pracuje obecnie nad trzecią częścią trylogii i wygląda na to, że firma posiada konkretne założenia co do daty jej premiery.

Ostatnia część trylogii Final Fantasy VII może ukazać się już za 3 lata

Na japońskim rynku pojawiła się książka Final Fantasy VII Rebirth Ultimania, będąca swego rodzaju oficjalnym poradnikiem do najnowszej odsłony FFVII. Na jej łamach można znaleźć ciekawe informacje dotyczące nadchodzącej ostatniej części trylogii odświeżonego Final Fantasy VII. Okazuje się, że fabuła trzeciej odsłony została już w całości napisana, a Square Enix planuje wydanie gry w 2027 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Planowane trzy lata fazy dewelopingu nadchodzącego zwieńczenia trylogii FFVII to taki sam okres czasu jaki potrzebny był na stworzenie Final Fantasy VII Rebirth. Twórcy zdradzili bowiem, że zaraz po premierze Remake, zajęli się opracowywaniem DLC Intermission, co zajęło rok czasu. Następnie, w 2021 roku ruszono z pracami nad Rebirth.

Patrząc na ogromny rozmiar oraz skalę Final Fantasy VII Rebirth, perspektywa trzech lat opracowywania finału trylogii wydaje się całkiem prawdopodobna. Są to jednakże wstępne informacje oraz plany wydawnicze, które mogą jeszcze ulec zmianie.

Źródło: Gaming bolt

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.