Square Enix ogłosiło kolejny projekt NFT. Powstała „cyfrowa kolekcja stworzona dla fanów Web3”

Symbiogenesis NFT Square Enix

Mimo wyraźnych sprzeciwów ze strony większości graczy, Square Enix kontynuuje swoją przygodę z NFT. Był to jeden z pierwszych wydawców, który wsparł tę technologię i próbował zintegrować ją ze swoją biblioteką gier. Powstają m.in. cyfrowe figurki Cloud Strife. Następne na liście projektów NFT Square Enix jest Symbiogenesis.

Symbiogenesis – nowy projekt NFT Square Enix

NFT Collectible Art Project
SYMBIOGENESIS
Untangle the Story
Spring 2023#SYMBIOGENESIS #symgeNFT #NFT #NFTProjects pic.twitter.com/Kk1JvMdQx4

— SYMBIOGENESIS (@symbiogenesisPR) November 3, 2022

NFT Collectible Art Project
SYMBIOGENESIS
Untangle the Story
Spring 2023#SYMBIOGENESIS #symgeNFT #NFT #NFTProjects pic.twitter.com/Kk1JvMdQx4

— SYMBIOGENESIS (@symbiogenesisPR) November 3, 2022

Firma opisuje Symbiogenesis jako „pierwszą cyfrową kolekcję artystyczną stworzoną od podstaw dla fanów Web3”. W świecie nowego projektu znajdzie się mnóstwo różnorodnych postaci i każdą z nich będzie można zdobyć w formie NFT. Square Enix za pomocą Symbiogenesis planuje stworzyć „oddaną społeczność” i „interaktywną historię”, a wszystkie postacie zbierane w formie NFT będą grywalnymi bohaterami, którzy staną się częścią fabuły i narzędziem do rozwiązywania różnych zagadek.

Można było spodziewać się kolejnej próby wejścia na rynek NFT przez Square Enix. W czerwcu tego roku przedstawiciele firmy mówili o planach na stworzenie NFT z większym naciskiem na historię. Możliwe, że właśnie obserwujemy pierwsze efekty tego nowego podejścia.

Przeczytaj też: Stare gry na komputer

Użytkownicy Twittera oczywiście nie są zachwyceni tym pomysłem, a sam prezes Square Enix, Yosuke Matsua, przyznaje, że jest za wcześnie, żeby blockchain stał się sposobem na rozwój ich większych marek pokroju Dragon Questa czy Final Fantasy. Fani popularnych gier tego wydawcy nie muszą obawiać się na razie, że ich ulubione gry pójdą niedługo w ślady Symbiogenesis.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z