STALKER 2 otrzymał własny film dokumentalny. GSC Game World i historia tworzenia gry w czasach wojny

Stalker 2

W tym roku wreszcie do rąk graczy trafi STALKER 2 od ukraińskiego GSC Game World, czyli jedna z bardziej wyczekiwanych gier w klimatach postapokaliptycznych. Nie jest jednak tajemnicą, że deweloperzy odpowiedzialni za ten tytuł nie mają łatwego życia, głównie ze względu na cały czas trwającą w ich kraju wojnę. Z okazji nadchodzącego debiutu doczekaliśmy się teraz dedykowanego dokumentu, który ujawnia, w jakich realiach twórcy musieli i nadal muszą pracować, aby dowieźć ten projekt do końca.

STALKER 2 doczekał się filmu opisującego trudy tworzenia gry w czasach wojny

Od wczoraj na YouTube dostępny jest specjalny dokument „Gra Wojenna: Jak powstawał STALKER 2”, który opowiada, w jakich warunkach studio GSC Game World tworzy swoje nadchodzące dzieło. W filmie przedstawiono reakcję zarządu na rosyjską inwazję, próby bezpiecznego transportu swoich pracowników, ale także wszystkie działania związane z tworzeniem nowego oddziału studia w czeskiej Pradze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście nie mogło też zabraknąć relacji deweloperów, którzy pozostali na Ukrainie i tworzą grę w ciężkich warunkach, zagrożeni ostrzałami rakietowymi, okazjonalnymi brakami prądu i internetu. Cały materiał daje niezwykłą (i to nawet jak na dzisiejsze czasy) perspektywę tego, jak wygląda tworzenie gier w czasach wojny i stałego zagrożenia.

Materiał dostępny jest na oficjalnym kanale Xbox i trwa prawie półtorej godziny. Co bardzo ważne, cały film doczekał się polskich napisów, więc osoby nieobeznane z angielskim nie muszą się obawiać, że czegoś nie zrozumieją. Dla wszystkich fanów STALKER-a jest to wręcz pozycja obowiązkowa.

Źródło: YouTube: Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA OKAZJA!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.