Stalker 2 opóźniony! Właśnie poznaliśmy ostateczną datę premiery gry

STALKER 2

Stalker 2 to jedna z tych gier, na które polscy fani oczekują szczególnie. Warto więc wspomnieć, że właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery gry. Niestety potwierdza ona, że debiut produkcji zostanie opóźniony.

Stalker 2 – data premiery, zwiastun

Zwiastun Stalkera 2

Po początkowych perturbacjach Stalker 2 miał pojawić się w pierwszym kwartale 2024 roku. Niestety dziś twórcy gry przekazali nam, że nie uda się im dotrzymać tego terminu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Podczas szczerze wymagającego procesu twórczego zrozumieliśmy, że dla zespołu najważniejszy jest czas. Widząc zakres dopracowania i wiedząc, że nie możemy zbytnio naciskać na Waszą cierpliwość, całkowicie poświęciliśmy się wydaniu gry w pierwszym kwartale 2024 roku i bardzo ciężko pracowaliśmy, aby dotrzymać tego terminu.

Nie zmienia to jednak faktu, że na początku roku wciąż byliśmy świadkami pewnej liczby niedoskonałości technicznych, które utrzymują Stalkera 2 poniżej oczekiwanych standardów ostatecznego doświadczenia, na które oczekują nasi fani.

GSC Game World

Jak więc widać – gra nadal potrzebuje trochę czasu, aby być dopracowaną. Wobec tego ostateczną datą premiery Stalkera 2 jest 5 września 2024 roku.

Podczas gdy nie ma żadnego sposobu, aby kolejne opóźnienie brzmiało mniej mrocznie, zdecydowaliśmy się jasno wyjaśnić nasze powody, dla których przełożyliśmy grę ze względu na kolejną fazę dopracowania.

GSC Game World

Stalker 2 miał początkowo zadebiutować jeszcze w 2022 roku. Jednakże wojna, która dotknęła ukraińskie studio GSC Game World, skutecznie pokrzyżowała te plany. Z jej powodu deweloperzy musieli się przenieść do Czech, aby móc kontynuować prace nad grą. W dodatku w międzyczasie mierzyli się z innymi problemami, wliczając w to bycie celem ataków hakerskich.

Dlatego też opóźnienie wydania Stalkera 2 jest decyzją jak najbardziej zrozumiałą. Liczymy, że ten dodatkowy czas pomoże przygotować twórcom niezapomniany powrót do Zony.

Przypomnijmy, że tytuł ten będzie pozycją ekskluzywną dla ekosystemu Microsoftu. Wobec tego zostanie wydany wyłącznie na PC i Xboxach Series X|S.

Źródło: GSC Game World

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.