STALKER 2 – pożar w siedzibie GSC Game World! Mimo tragedii twórcy nie zamierzają się poddawać

STALKER 2

Studio GSC Game World zdecydowanie nie może zaliczyć ostatnich kilkunastych miesięcy do najbardziej udanych. Jakiś czas temu twórcy musieli mierzyć z poważnym atakiem rosyjskich hakerów, którzy potem wrzucili do sieci sporo nieautoryzowanych informacji. Los nie zamierza jednak oszczędzać deweloperów, bo w miniony weekend w praskiej siedzibie studia wybuchł pożar…

STALKER 2 – Pożar w siedzibie GSC Game World

Stalker 2
STALKER 2

Pierwotnie informacje na temat pożaru trafiły do internetu za sprawą portalu Vortex, który donosił, iż 7 września 2023 roku w praskiej siedzibie GSC Game World wybuchł pożar. W efekcie tego niefortunnego zdarzenia zniszczeniu uległo jedno piętro zajmowane przez studio. Co gorsza, to właśnie tam znajdowały się serwery, na których przetrzymywane były kopie zapasowe plików wykorzystywanych do tworzenia STALKERA 2.

Jeden z twórców przekazał, że mimo sporej tragedii żaden z pracowników studia nie ucierpiał, ale zajmowana przestrzeń biurowa wymaga generalnego remontu. Deweloper potwierdził też, że obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie, a cała sytuacja nie powstrzyma twórców przed osiągnięciem zakładanych przez siebie celów.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Na ten moment nie wiadomo, czy pożar wpłynie w znaczący sposób na premierę STALKERA 2, jednak można zakładać, że rzeczywiście tak będzie. Najwidoczniej nad GSC Game World ciąży jakieś fatum, które uniemożliwia deweloperom spokojne prace nad swoim tytułem. Pozostaje mieć nadzieję, że ukraińskie studio wykorzystało limit nieszczęść na najbliższe kilka, lub nawet kilkanaście lat.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.