STALKER Legends of the Zone Trilogy na PS5 daje radę! Zmian jednak jest jak na lekarstwo

STALKER Legends of the Zone Trilogy PS5

Wczoraj podczas Xbox Partner Preview deweloperzy z GSC Game World zaskoczyli wszystkich, udostępniając STALKER Legends of the Zone Trilogy. Trylogia trzech kultowych odsłon postapokaliptycznego cyklu w jednym momencie zadebiutowała zarówno na konsolach Xbox, jak i PlayStation. Pierwsze analizy pokazują, że tytuł ten jest jednym z niewielu, który na PS5 działa w 4K i 60 FPS.

STALKER Legends of the Zone Trilogy na konsolach nie zmienia zbyt wiele, ale przynajmniej bardzo dobrze działa

STALKER Shadow of Chornobyl Remastered — gameplay z PS5
Stalker: Clear Sky — gameplay z PS5

Za przygotowanie tej analizy odpowiada znany kanał Cycu1, który postanowił wziąć na tapet STALKER Legends of the Zone Trilogy i sprawdzić, jak wydanie to radzi sobie na konsoli PS5, choć warto pamiętać, że nadal mowa o wersji tworzonej pod konsole PlayStation 4. Jak można się było spodziewać, ciężko tutaj mówić o wielkich zmianach i poprawkach, bo w zasadzie deweloperzy jedynie przenieśli te trzy gry na nowe platformy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Stalker: Call of Prypiat — gameplay z PS5

Pewnym plusem jest tutaj fakt, że na konsolach od Sony (bo na tych przeprowadzono analizę) wszystkie trzy produkcje uruchamiają się w rozdzielczości 4K i 60 FPS-ach. Biorąc pod uwagę, kiedy te gry debiutowały i jaki poziom graficzny prezentują, tak raczej ciężko mówić o niespodziance.

Stalker: Shadow of Chornobyl porównanie oryginału z remasterem

Porównanie oryginalnych wydań z przygotowanymi portami pokazuje, że zmiany w zakresie oprawy wizualnej są całkowicie marginalne. Na pewno wymienić można nieco inną paletę kolorów, płynniejsze animacje oraz nieco lepsze oświetlenie. Cała reszta oprawy wizualnej pozostała niezmieniona.

Czy więc wszystko to jest w stanie usprawiedliwić cenę w wysokości 179 zł? To już bardzo subiektywna kwestia, choć fani tej serii na pewno docenią obecność tej kolekcji na konsolach. Wybraliście się już na wycieczkę do Zony?

Źródło: YouTube: Cycu1

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.