Star Wars Battlefront Classic Collection miażdżone w recenzjach graczy. Studio nie zadbało o stan serwerów

Star-Wars-Battlefront-Classic-Collection

Premiera Star Wars Battlefront Classic Collection miała być dla fanów cyklu wielką chwilą, kiedy znowu będą mogli oddać się przygodzie zapoczątkowanej kilkanaście lat temu. Niestety, wizja ta była zbyt piękna, aby była prawdziwa, bo zamiast rywalizacji z innymi w komfortowych warunkach na graczy czekały problemy z infrastrukturą sieciową gry. To, jak wielkim rozczarowaniem się okazał ten debiut, znalazło odwzorowanie w ocenach graczy na Steamie.

Star Wars Battlefront Classic Collection — twórcy przygotowali dla graczy tylko trzy serwery do gry online

Star Wars Battlefront Classic Collection Steam DB
Statystyki Star Wars Battlefront Classic Collection w serwsie Steam DB

Statystyki przekazywane przez serwis SteamDB pokazują, że zainteresowanie Star Wars Battlefront Classic zdecydowanie zaskoczyło twórców. W szczytowym momencie w produkcji chciało bawić się ponad 9,2 tysiące graczy, jednak rzeczywistość okazała się nieco mniej kolorowa, bo deweloperzy przygotowali jedynie trzy serwery na maksymalnie 64 graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To zdecydowanie nie mogło zaspokoić tak dużego popytu i to nawet przy założeniu, że nie każdy kupował tę kolekcję z myślą o rozgrywce wieloosobowej. Sytuacji nie poprawia fakt, że taka wpadka zdarzyła się w przypadku wydania wycenianego na całkiem sporo, bo aż na 161,96 zł.

Star Wars Battlefront Classic Collection
Star Wars Battlefront Classic Collection

Jak można było się spodziewać, gracze nie mieli litości dla takiej fuszerki i tylko 21% z ponad 1,4 tysiąca ocen jest pozytywnych. Raczej nie tego spodziewali się deweloperzy, wypuszczając Star Wars Battlefront Classic, choć krytyka w tym przypadku jest w pełni uzasadniona.

Pierwsza godzina od premiery
Tylko trzy serwery dostępne do dołączenia. Zebrało się około 200 osób. Naprawdę? Co to ma znaczyć? Zaktualizuję tę recenzję, jeśli uda mi się dołączyć do lobby.

Aktualizacja: Byłem w stanie dołączyć tylko do jednego meczu w trybie Bohaterowie vs. Złoczyńcy, ale strona bohaterów była całkowicie zepsuta. Nikt nie mógł dołączyć do drużyny bohaterów, przez co nie było z kim walczyć. Pomyślałem, że to może być tylko problem Battlefront 2, więc przeszedłem do gry wieloosobowej w BF1. Tam nie było żadnych dostępnych serwerów. Wow.

Jedna z recenzji na Steam

Sytuacja jest więc kuriozalna, bo deweloperzy z Aspyr pokpili sprawę po całości. Zapewne w najbliższym czasie doczekamy się oświadczenia, przeprosin i mocnego postanowienia poprawy. Niemniej jednak pierwsze wrażenia da się zrobić tylko raz, a to okazało się wysoce rozczarowujące…

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.