Star Wars Eclipse niczym Detroit Become Human w świecie Gwiezdnych wojen? Nic z tych rzeczy!

Star Wars Eclipse

Pod koniec sierpnia firma NetEase poinformowała o przejęciu Quantic Dream, które na swoim koncie ma m.in. takie tytuły jak Heavy Rain czy też Detroit Become Human. Obecnie francuski zespół pracuje nad zapowiedzianą podczas gali The Game Awards 2021 grą Star Wars Eclipse. David Cage – założyciel studia – w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził natomiast, że nadchodząca produkcja osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen jest „najbardziej ambitnym projektem w historii” Quantic Dream.

David Cage zapewnia, że Star Wars Eclipse będzie znacząco różnić się od Detroit Become Human

Star Wars Eclipse – zwiastun

Przede wszystkim Cage podkreśla jednak, że Star Wars Eclipse będzie znacząco różnić się od ostatniej produkcji studia, czyli wymienionego wyżej Detroit Become Human. Deweloper zaznacza, że wspomniany tytuł nie jest grą science fiction, a raczej „przepowiednią”. Akcja Gwiezdnych wojen rozgrywa się natomiast w odległej galaktyce, dlatego to „zupełnie coś innego”.

Założyciel Quantic Dream informuje, że studio wiele nauczyło się podczas prac nad Detroit Become Human i wykorzysta zdobytą wiedzę podczas prac nad Star Wars Eclipse. Gracze nie powinni spodziewać się jednak, że nadchodząca gra osadzona w świecie Gwiezdnych wojen będzie kalką produkcji z 2018 roku. Cage zapewnia, że tytuł osadzony w popularnym uniwersum zapewni użytkownikom „zupełnie inne doświadczenie”.

Zobacz też: Smartfon do gier – najlepsze modele

Niestety Cage nie podzielił się żadnymi szczegółami na temat Star Wars Eclipse. Warto wspomnieć, że od momentu zapowiedzi twórcy nie udostępnili żadnych nowych materiałów. Nie podano też platform docelowych ani przybliżonej daty premiery. W ostatnich miesiącach w sieci pojawiały się natomiast informacje o różnego rodzaju problemach, przez które szanse na debiut produkcji w najbliższych latach są bardzo małe.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z