Pierwsze recenzje Star Wars Jedi Survivor mówią o wręcz idealnej grze. Nowe przygody Cala Kestisa dają radę

Star Wars Jedi Survivor

Zgodnie z ogłoszonymi dwa dni temu informacjami, wczoraj oficjalnie spadło embargo na recenzję Star Wars Jedi Survivor. Oczywiście niemal od razu po jego wygaśnięciu w sieci zaczęły pojawiać się teksty, w których redakcje z całego świata wygłaszały swoje opinie na temat najnowszego dzieła od Respawn Entertainment. Przyglądając się im bliżej, można bez większych problemów stwierdzić, że deweloperzy dali radę i dostarczyli graczom tytuł najwyższej jakości.

Pierwsze recenzje Star Wars Jedi Survivor

Star Wars Jedi Ocalały
Star Wars Jedi Survivor

W recenzjach bardzo często pojawia się stwierdzenie, że Star Wars Jedi Survivor jest wyjątkową kontynuacją, która niemal pod każdym względem poprawia błędy poprzedniej odsłony. Jednocześnie produkcja daje także coś od siebie, oferując nowe rozwiązania mechaniczne, czy gameplayowe.

Krytycy zwrócili także uwagę na takie aspekty jak szumnie ogłaszane przed premierą style walki. W tej kwestii doceniona została możliwość eksperymentowania oraz fakt, że każdy dość szybko może dopasować postawę do swojego gustu.

Z racji na dość fakt, iż style można dość szybko odblokować, pojawiły się także głosy krytyki, wskazujące, że łatwo w tej sytuacji popaść w „pułapkę” polegania nadmiernie tylko na jednej postawie.

Nie zabrakło też pochwał odwołujących się do eksploracji, która — według niektórych — daje namiastkę otwartości w zamkniętym świecie. Niekiedy jednak recenzenci wskazywali, że podczas późniejszych etapów zabawy odkrywanie nowych zakamarków Koboh i Jedha może stać się „nieco powtarzalne”.

Przykładowe recenzje Star Wars Jedi Suurvivor

 • VGC 100/100
 • NME 100/100
 • CGMagazine 10/10
 • Gaming Trend – 95/100
 • PlayStation Universe 9,5/10
 • XboxEra 9,4/10
 • Game Informer 9,3/10
 • Push Square 9/10
 • IGN 90/100
 • Screen Rant 90/100
 • PlaySense 85/100
 • GameSpot 8/10

Najczęściej wskazywanym przez dziennikarzy problemem jest niedopracowana optymalizacja, która jeszcze przed wprowadzeniem premierowej łatki potrafiła sprawić sporo problemów. Według niektórych głosów Star Wars Jedi Survivor nawet w trybie wydajności przy zamkniętych lokacjach mierzy się ze sporymi spadkami kl./s.

Przeczytaj też: Dysk SSD — najlepsze modele

Sumarycznie Star Wars Jedi Survivor zebrał w serwisie Metacritic ocenę na poziomie 86 punktów, tak samo prezentuje się sytuacja na portalu Opencritic, gdzie dodatkowo grę poleca aż 91% krytyków. Okazuje się więc, że Respawn Entertainment stanęło na wysokości zadania i dostarczyło fanom Gwiezdnych Wojen naprawdę udaną produkcję, która powinna przekonać do siebie ludzi, którzy entuzjastami tego IP nie są.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.