Bethesda nadal pracuje nad Starfield! Pierwsi gracze mogą testować patch z ponad 400 zmianami

Starfield

Mimo że Starfield nie cieszy się już tak dużą popularnością przy okazji premiery, tak Bethesda ani myśli porzucać dalszego rozwoju gry. Oczywistym tego przykładem jest majaczący na horyzoncie dodatek Shatterded Space, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Zanim to jednak nastąpi, deweloperzy skupiają się na łataniu błędów i poprawianiu problematycznych kwestii. Dlatego też pierwsi gracze mogą zapoznać się z kolejnym patchem do tej kosmicznej epopei.

Starfield doczekał się dość dużej aktualizacji. Na razie dostęp do niej mają tylko nieliczni

Starfield
Starfield

Najnowsza aktualizacja do Starfield wprowadza ponad 400 różnorodnych poprawek w niemal każdym aspekcie działania gry. Na oficjalnej stronie Bethesdy przeczytać można, że sporych usprawnień doczekał się tryb fotograficzny, który powinien dzięki temu dawać większe możliwości „wyrażania siebie”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Standardowo także deweloperzy wzięli się za poprawianie grafiki, rozgrywki oraz błędów w zadaniach czy zachowaniach wrogów. Przykładowe poprawki dodane w ramach aktualizacji prezentują się następująco:

Gameplay

 • Premie załogi za czas ładowania broni statku powinny być teraz stosowane zgodnie z przeznaczeniem w trybie celowania.
 • Naprawiono błąd, który mógł powodować utratę dekoracji mieszkania gracza po zmianie stanu Nowej Atlantydy.
 • Naprawiono błąd, który mógł uniemożliwić graczowi ukończenie badania planety Niira na 100%.
 • Miniboty nie powinny już wpływać na wskaźnik niewidzialności.
 • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że sojusznicze statki stawały się wrogie podczas korzystania z pola antygrawitacyjnego wewnątrz statku.

Zadania

 • A Break at Dawn: Naprawiono błąd, który powodował utknięcie celu „Znajdź Hugo Fourniera w Wieży Ateny”, jeśli perswazja nie powiodła się, a wszystkie opcje dialogowe z Hugo zostały wyczerpane.
 • Absolute Power: Naprawiono błąd, który powodował, że towarzysz nie wchodził z graczem do szybu wentylacyjnego w Generdyne Industries.
 • All That Money Can Buy: Naprawiono błąd, który mógł powodować zniknięcie statku i jego technika po odzyskaniu statku z aresztu.
 • Bare Metal: Naprawiono niespójność dialogów z Frankiem podczas rozmowy o Styksie.

Zapisywanie i wczytywanie stanu gry

 • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że dodatkowe skórki były usuwane z przechowywanych przedmiotów po wczytaniu zapisu.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że wczytanie zapisu przed naprawą statku Nii Kalu mogło uniemożliwić graczowi aktywację przełączników.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że latarka pozostawała włączona podczas wczytywania zapisu bez hełmu.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że blizny i tatuaże mogły wydawać się usunięte podczas wczytywania zapisu wykonanego w Unity.

Oczywiście zmian tych jest o wiele, wiele więcej, a pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie Bethesdy. Warto pamiętać także, że patch dostępny jest tylko dla graczy, którzy zainteresowani są testowaniem poprawek. Wprowadzenie go dla wszystkich powinno nastąpić w najbliższej przyszłości, o ile oczywiście po drodze nie pojawią się żadne poważniejsze błędy.

Źródło: Bethesda

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.