Starfield doczeka się wsparcia dla modów na konsolach! Bethesda udostępni specjalne narzędzie

Starfield klucz

Modyfikacje są dla wielu osób integralną częścią niemal każdej gry wydawanej przez Bethesdę na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Nie dziwi więc, że ze Starfield jest dokładnie tak samo, zwłaszcza że wielu pecetowców nie wyobraża sobie bez nich zabawy. Okazuje się, że w przypadku tego kosmicznego RPG-a funkcji tej doczekają się także posiadacze konsol Xbox Series X|S.

Creation Kit 2 do Starfield pojawi się już w 2024 roku

Starfield — trailer

Już teraz Starfield doczekał się całkiem pokaźnej liczby modyfikacji, a strona NexusMods z dnia na dzień wzbogaca się o szereg kolejnych interesujących dodatków tworzonych przez entuzjastów. Mimo tego na razie na próżno szukać tam rozbudowanych modyfikacji, które można kojarzyć m.in. ze Skyrima.

Oczekiwanie na nie może jednak nie być tak długie, bo zgodnie ze słowami Todda Howarda już w 2024 roku udostępnione zostanie specjalne narzędzie nazwane Creation Kit 2. To dzięki niemu oficjalne wsparcie dla modów stanie się jeszcze lepsze niż do tej pory, bo w ręce twórców modyfikacji dostaną się narzędzia z których korzystała sama Bethesda.

Udostępnienie tego narzędzia powinno nie tylko wpłynąć na rozmiar i poziom zaawansowania modów, ale także umożliwić wydawanie ich na konsolach Xbox Series X|S. Z całą pewnością byłoby to znamienne dla dalszego cyklu życia tej produkcji na sprzętach od Microsoftu.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Starfield

Kiedy dokładnie można spodziewać się udostępnienia Creation Kit 2? Biorąc pod uwagę, że w przypadku Skyrima czekaliśmy około trzy miesiące, to w tym przypadku narzędzie powinno pojawić się już na początku 2024 roku. Oczywiście są to wyłącznie spekulacje i w rzeczywistości może zająć to nieco więcej czasu. Warto jednak cierpliwie czekać, bo scena moderska niejednokrotnie pokazała, że nie zawodzi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.