Starfield jako ekskluzywny tytuł to dla Bethesdy duży atut. Todd Howard uważa to za „po prostu niesamowite”

Starfield

Bez wątpienia Starfield jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji, które zadebiutować mają w 2023 roku. Od pewnego czasu wiadome jest, że tytuł ten pojawi się wyłącznie na konsolach Xbox Series X|S, a także na PC. Ta swoista ekskluzywność stała się dla niektórych gorącym tematem do dyskusji, a Todd Howard w ostatnim wywiadzie po raz kolejny odniósł się do tego faktu.

Todd Howard docenia pomoc inżynierów Xboxa pracujących przy Starfieldzie

Podcast Lex Fridman — rozmowa z Toddem Howardem z Bethesdy

Podczas rozmowy w podcaście Lexa Fridmana Todd Howard kolejny raz potwierdził, że Starfield to tytuł, który pojawi się wyłącznie na Xboxach oraz komputerach stacjonarnych, ponieważ Bethesda koncentruje się wyłącznie na ekosystemach oferowanych przez Microsoft. Dodał on także, że dzięki temu deweloperzy pracujący nad tą produkcją mogą dopracować ją w wielu aspektach. Co więcej, pracownicy Bethesdy wspomagani są przez inżynierów Xboxa, którzy zadbać mają o jak najlepsze wykonanie tej gry. Fakt ten dla Howarda jest „po prostu niesamowity”.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2?

Fakt, że Starfield będzie tytułem dostępnym wyłącznie na PC i Xboxy nie powinien nikogo dziwić, w końcu już we wrześniu 2021 roku dyrektor wykonawczy Bethesdy — Pete Hines — uciął wszelkie spekulacje na temat obecności tej pozycji na konsolach Sony. W odpowiedzi na komentarze rozdrażnionych posiadaczy PlayStation stwierdził, że powinni „kupić Xboxy lub PC”.

Niestety, Howard w trakcie podcastu nie zdradził więcej informacji na temat produkcji, w tym najważniejszej, czyli daty premiery. Jedyne co wiemy do tej pory to fakt, że Starfield powinien trafić na rynek gdzieś w 2023 roku. Mając to na uwadze, możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości Bethesda i Microsoft zdradzą nieco więcej szczegółów na temat tego kosmicznego RPG-a.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!