Starfield i Indiana Jones na PS5 miały zarobić grube miliardy. Microsoft gotów wziąć straty na klatę

starfield ps5

Od dłuższego czasu wiadomo, że Starfield oraz Indiana Jones będą exclusivami Xboxa, co oznacza, że posiadacze PlayStation 5 oraz Switcha będą musieli obejść się smakiem. Smakiem będzie się musiał obejść również Microsoft, jeśli chodzi o przychody, bo sprzedaż wymienionych gier na konsoli Sony miała być ogromna. Korporacja jest jednak gotowa na straty, aby utrzeć nosa rywalom.

Prognozowana sprzedaż Starfield i Indiana Jones na PS5 zwala z nóg, ale Microsoftowi nie zależy na pieniądzach

Federalna Komisja Handlu USA ujawniła ciekawy dokument, z którego wynika, iż prognozowana sprzedaż Starfield oraz Indiana Jones w wersji na PlayStation 5 miała przekroczyć 10 milionów kopii dla każdej gry. Microsoft umyślnie zrezygnował z tych liczb, aby uczynić wymienione produkcje ekskluzywnymi dla Xboxa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z oświadczenia FTC wynika także, że Amerykanie planują zrekompensować sobie straty z tytułu nieudostępnienia Starfielda i Indiany Jonesa na PS5 za pośrednictwem subskrypcji Xbox Game Pass oraz zwiększonej sprzedaży konsol Xbox Series X|S.

Przeczytaj też: Najlepsze gry visual novel

Nie da się ukryć, że gdyby obie produkcje faktycznie rozeszły się łącznie w przynajmniej 20 milionach kopii na PlayStation 5, to Microsoft zarobiłby ogromne pieniądze, bo ok. 1,4 mld dolarów, przyjmując cenę gry na poziomie $70. Najwyraźniej jednak gotówki firmie nie brakuje, a jej obecna strategia nie skupia się wyłącznie na maksymalizowaniu zysków, a na promowaniu własnego ekosystemu. Czy takie podejście przyniesie zamierzony skutek? Pożyjemy, zobaczymy.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.