Starfield za grosze lub płyta trafia do niszczarki. Microsoft widocznie nie chce by wartość gry spadała

Starfield

Debiutujący na początku września 2023 roku Starfield dość mocno podzielił graczy, a im dalej od premiery, tym coraz więcej osób narzeka na najnowszą produkcję od Bethesdy. Mimo wszystko gra cieszyła się całkiem dużą popularnością i wiele osób skusiło się na tę kosmiczną epopeję. Okazuje się, że skupienie na cyfrowej dystrybucji i obecności gry w Xbox Game Pass dość negatywnie wpłynęło na sprzedaż pudełkową, a to oznacza, że setki płyt z grą od Todda Howarda i spółki niebawem zostanie zniszczona.

Walmart w USA szykuje się do niszczenia fizycznych wydań Starfield

Według informacji kolportowanych na Reddcie i Twitterze amerykańska sieć Walmart zaczyna szykować się do wycofania ze sprzedaży fizycznych wersji Starfield z półek. Na prośbę Microsoftu gra ma zniknąć ze sklepów, a potem mają one zostać zniszczone na koszt samego wydawcy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, przez jeden dzień (dokładnie 22 stycznia, czyli dzisiaj) gra ma zostać przeceniona na dokładnie 3 centy. Jeśli nakład nie zostanie wyprzedany do zera, to resztę płyt czeka po prostu spotkanie w niszczarce.

Nie brak jednak głosów, że tak drastyczna obniżka ma na celu po prostu zablokować sprzedaż (tak donosi część pracowników sieci), a wynikać to ma z systemów panujących w Walmartach. Dodatkowo warto pamiętać, że Microsoft może po prostu nie chcieć bardzo drastycznie przeceniać swojej gry, aby zachować jej wartość. Z tego też powodu niszczenie płyt jest lepszym rozwiązaniem (choć dla wielu moralnie wątpliwym).

Czy w Polsce czeka nas to samo? Raczej nie i nie zalecamy polowań na pudełkowe wydania Starfield w elektromarketach. Opisany przypadek dotyczy tylko USA i tamtejszej sieci Walmart. Na razie brak jakichkolwiek doniesień, aby podobna sytuacja czekała na sklepy nad Wisłą. Jeśli jednak doniesienia te się pojawią, to na pewno Was o tym poinformujemy.

Źródło: Twitter/X: Andrew Marmo, Reddit /r xboxone

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.