Starfield z nowymi szczegółami! W grze poznamy tajemnicę naszej planety

Starfield

Starfield to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2023 roku. Bethesda planuje oddać w nasze ręce kosmicznego RPG-a, w którym eksploracja planet będzie odgrywać bardzo ważną rolę. Dzięki Q&A z Willem Shenem poznaliśmy kolejne ekscytujące szczegóły dotyczące nadchodzącej wielkimi krokami produkcji.

Główny projektant zadań w Starfield opowiada o Układzie Słonecznym i losowości questów

Q&A z Willem Shenem

Nieobecność zespołów deweloperskich Microsoftu na wielkich wydarzeniach nie oznacza, że w kwestii tworzonych przez nich gier nic się nie dzieje. Tak jest też ze Starfieldem – osadzoną w kosmicznych realiach grą RPG. Dzięki ostatnio zorganizowanej sesji Q&A z jednym z głównych pracowników zespołu tworzącego nową markę Bethesdy poznaliśmy kolejne szczegóły na jej temat.

Jedną z najciekawszych części nagranego materiału jest fragment o Układzie Słonecznym, który w Starfield odwiedzimy dosyć prędko. W świecie gry jest on nazywany „Starym Sąsiedztwem”. Związane z nim będą przynajmniej dwa zadania główne: najpierw udamy się na Ziemię, gdzie będziemy poszukiwać odpowiedzi na zagadkę wydarzeń rozegranych na naszej planecie. Później odwiedzimy Marsa, który po opuszczeniu przez ludzkość ojczystej planety jest domem dla jednej z jej większych osad w kosmosie.

Warto też zwrócić uwagę na nowy system losowego generowania zadań pobocznych. We wcześniejszych grach dewelopera, takich jak Fallout 4 czy Skyrim, spotykaliśmy na swoim drodze pojedyncze postacie, które zlecały nam questy. Starfield ma za to oferować dynamiczny system rozmieszczania osad i lochów najeżonych wrogami, co według twórców uczyni poboczne aktywności bardziej interesującymi. Te konkretnie mają polegać np. na odbijaniu jednego z członków społeczności z rąk piratów.

Rozmowa schodzi następnie na temat frakcji. Jak się okazuje, będziemy mogli mieć wpływ na kierunek podążania danego ugrupowania. Jako przykład podano tu Strażników Wolnych Gwiazd – to właśnie do nas ma należeć decyzja, czy przemysł w polityce stać będzie ponad sprawiedliwością.

Zobacz też: Najlepsze gry survival

Materiał zdradza wiele ciekawych szczegółów na temat gry, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z nim od początku do końca. Na koniec warto przypomnieć, że Starfield trafi w 2023 roku na PC oraz Xbox Series X|S. Dokładnej daty premiery gry jeszcze nie poznaliśmy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!