Czemu NPC w Starfield wyglądają na „martwe w środku”? Projektantka postaci z God of War analizuje mimikę

starfield

Starfield zaliczył bardzo udany debiut i cieszy się aktualnie ogromną popularnością. Kosmiczna produkcja Bethesdy potrafi zrobić wrażenie pod różnymi aspektami, jednak jeden z elementów może wprawić w niemałą konsternację. Chodzi mianowicie o mimikę twarzy NPCów, na którą zwróciła uwagę projektantka postaci pracująca między innymi przy God of War.

Projektantka postaci pracująca przy God of War porusza temat fałszywych uśmiechów NPC w Starfield

Na platformie X pojawił się ciekawy wpis autorstwa Delaney King, która pracowała jako projektantka postaci między innymi przy Dragon Age czy God of War. Artystka wzięła bowiem na tapet mimikę twarzy NPCów, których możemy spotkać w Starfield. Jak zauważa King, postacie niezależne mają pewien problem z naturalnym uśmiechem, co sprawia, że wyglądają bardzo fałszywie.

Projektantka wyjaśnia, że taki efekt można zauważyć, kiedy mięśnie okrężne oczu nie kurczą się, a postać uśmiecha się jedynie dolną częścią twarzy. Wówczas mówimy o tzw. uśmiechu Duchenne’a. Jego przykładem może być znany z memów o „ukrywającym ból Haroldzie” András Arató.

Wnikliwa analiza Delaney King wskazuje więc jeden z powodów, dla których mimika NPCów w Starfield może wydawać się nieszczera i wymuszona. Choć artystka nie jest pewna, jaka technologia została wykorzystana przy tworzeniu wyrazów twarzy, to aby uśmiechy wyglądały na bardziej naturalne, według King twórcy powinni ręcznie wprowadzić poprawki do gry.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że Starfield zadebiutował 6 września 2023 roku. Gra jest dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X|S. Kosmiczna produkcja Bethesdy jest także dostępna w ramach usługi Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.