Starfield przedmiotem sporów między graczami! Jedni zachwalają, drudzy krytykują

Starfield oceny graczy

Na premierę Starfield czekało wielu graczy, którzy spragnieni byli albo wyjątkowych kosmicznych przygód, albo też gier tworzonych przez Bethesdę. Przeglądając recenzje wystawione przez liczne portale growe widać, że tytuł ten okazał się naprawdę udanym tytułem Todda Howarda i spółki. Część osób ma jednak na ten temat inne zdanie, choć nie każda pojawiająca się krytyka jest w pełni merytoryczna i zasłużona.

Spory rozstrzał recenzji Starfield wystawionych przez graczy

Starfield — materiał prezentujący gameplay

W serwisie Metacritic Starfield na Xbox Series X|S i PC doczekał się od dziennikarzy średnich ocen na poziomie kolejno 86 i 87 punktów, a więc absolutnie nie można tutaj mówić o porażce. Zupełnie inaczej prezentują się oceny wystawiane przez graczy na obu tych platformach. W tym przypadku liczba negatywnych ocen wystawianych przez graczy zbliża się coraz bardziej do liczby tych chwalących grę.

W tej sytuacji można się spodziewać, że spora część z nich będzie prześmiewcza lub typowo prowokacyjna, ale niekoniecznie tak jest. W wielu przypadkach gracze punktują te same bolączki, a więc zbyt częste ekrany ładowania, słabe modele postaci i animacje oraz optymalizację, która psuje zabawę nawet na mocnych sprzętach.

fragment negatywnej recenzji Starfield metacritic
Fragment negatywnej recenzji Starfield w serwisie Metacritic

Wśród posiadaczy komputerów osobistych najbardziej wyróżnia się oferta użytkownika P0k3mon, który swoją ocenę rozpoczyna od następujących słów:

Przestarzała gra, przestarzały silnik, przestarzała ekipa deweloperska, przestarzały CEO.

Fragment oceny w serwisie Metacritic

Użytkownik ten zwraca uwagę nie tylko na problemy typowo techniczne, ale też ludonarracyjne, wskazując na brak obcych ras czy „kosmiczną globalizację”. Cały swój wywód kończy stwierdzeniem, że jako osoba, która zdecydowała się zakupić edycję Premium, czuje się po prostu oszukany przez twórców, którzy — według niego — wprowadzali w błąd podczas kampanii reklamowej.

Zasadniczo w wielu ocenach wystawionych przez graczy wątek „wprowadzenia w błąd” przez Bethesdę jest bardzo częsty, bo wiele osób, obserwując poczynania twórców, liczyło na zupełnie inną pozycję.

pozytywna recenzja starfield metacritic
Pozytywna recenzja Starfield Metacritic

Po drugiej stronie „barykady” nie brak zgoła odmiennych ocen, gdzie gracze doceniają przede wszystkim wolność w eksploracji oraz małą ilość błędów. Wiele osób wprost pisze, że wystawia pozytywne recenzje lub zawyża swoje oceny ze względu na pojawiające się negatywne głosy, sugerując jednocześnie, że są one fałszywe.

Kolejny banger od Bethesdy, tak ma problemy techniczne, ale gra jest po prostu fajna. Oceny »0« są fałszywe i widzieliśmy już, że niektórzy fanboye plastikowego pudełka będą stosować »review bombing«. Dla mnie gra jest 9/10, ale muszę dać jej 10/10 z powodu hejterów.

Ocena użytkownika Kloshaxx w serwisie Metacritic

Nie brak też bardziej stonowanych recenzji, które mimo pozytywnego odbioru są w stanie wypunktować błędy, z jakimi boryka się ów pozycja.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Na moment pisania tego newsa wersja na PC może pochwalić się oceną graczy na poziomie 5.5, edycja na Xbox Series X|S zaś okrągłym 6.0. Widać więc, że odbiega to nieco od rezultatów wystawionych przez recenzentów.

Kup Starfield

Oczywiście każda ze stron ma prawo do własnego zdania, ale zdaje się, że zarówno chwalący, jak i krytykujący nieco o tym zapomnieli. Warto więc pamiętać, że krytyka nie jest przejawem hejtu, a niemal bezkrytyczne podejście nie zawsze wynika ze ślepej sympatii do konkretnej konsoli lub ekosystemu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.