Pierwsze recenzje Starfield w sieci! Xbox w końcu dostał hit, którego tak bardzo potrzebował

Starfield recenzje

Czekaliśmy na ten dzień od dawna. Czyli mniej więcej gdzieś tak od 2018 roku, gdy Starfield został zapowiedziany. Nareszcie się doczekaliśmy i już teraz możemy powiedzieć to wprost – gra zdaniem oceniających będzie hitem.

Pierwsze recenzje Starfield

Zwiastun Starfield

Do oficjalnej premiery Starfield jeszcze kilka dni, ale embargo na recenzje już spadło. Dzięki nim jesteśmy niemal na 100% pewni, że początek września dostarczy Xboxowi hitową grę, której ta platforma potrzebowała niczym tlenu.

Już wcześniej można się było spodziewać, że produkcja ta dostanie sporo dobrych ocen. No i tak też się w końcu stało.

Tymczasem wymieńmy kilka plusów, o których mówili recenzenci. Chodzi m.in. o „doskonały” scenariusz, „oszałamiającą” grafikę czy system walki, który sprawnie łączy RPG z FPS-em. Jeden z redaktorów stwierdził nawet, że to najlepsza gra Bethesdy. Jego zdaniem bierze ona wszystko, co ludzie kochali w Skyrimie oraz Falloucie, aby rzucić to na „ogromną galaktykę wypełnioną urzekającymi postaciami”.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, Starfield może niestety działać gorzej na Xboxie Series X. W recenzji jednego z portali przeczytamy bowiem, że wersja ta jest podatniejsza na błędy niż w przypadku PC.

Żeby nie było tak kolorowo, wspomnijmy jeszcze o innych minusach, które naturalnie także musiały się pojawić. Tutaj oceniający Starfield donoszą nam o „rozczarowującej” eksploracji kosmosu oraz planet, niezbyt pasjonujących zadaniach z głównego wątku i „kiepskiej” sztucznej inteligencji. Wobec tego najmniej przychylne napotkane przez nas recenzje wystawiają produkcji notę równą 7 czy 7,5.

No, ale nie przedłużajmy zbędnie. Oto przykładowe recenzje Starfield (średnia ocen Metacritic dla wersji na Xboxa Series X wynosi aktualnie 88):

  • Destructoid – 10/10
  • VGC – 5/5
  • GamesRadar+ – 5/5
  • GameRant – 5/5
  • CGMagazine – 9,5/10
  • Wccftech – 9/10
  • TheGamer – 4/5
  • Game Informer – 8,5/10
  • PCGamer – 7,5/10
  • PCGamesN – 7/10

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Starfield

Jak więc widać, według recenzji Starfield jest świetną grą. Nie pozostaje nam już nic innego, niż tylko czekać do 5 września i przekonać się na własnej skórze, jak wygląda tytuł wyczekiwany przez tak wiele lat. Przypomnijmy, że będzie on dostępny tylko na PC, Xboxach Series X|S i w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.