Starfield to dopiero początek! Szef marketingu Xboxa ogłasza start „wyścigu” gier ekskluzywnych

Avowed Starfield Hellblade 2

Starfield to „początek czegoś, co będzie naprawdę wyjątkowe”. Tak twierdzi szef marketingu Xboxa Jerret West, który wypowiedział się na temat gry oraz pozostałych tytułów first party Xboxa. Z jego słów wynika, że przed tą marką rysuje się świetlana przyszłość.

Jerret West: Starfield „pistoletem startowym” dla gier first-party Xboxa

Zwiastun Starfield

Jerret West udzielił ostatnio wywiadu portalowi GameIndustry.biz. A w nim opowiedział, że Starfield jest „pistoletem startowym”, stanowiącym o „wieloletnim wyścigu sztafetowym” tytułów ekskluzywnych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szef działu marketingu Xboxa zdradził, co czuł podczas oglądania prezentacji Starfield. Jego zdaniem to początek czegoś, co najpierw doprowadzi do zapowiedzianych już tytułów first-party Xboxa – Forzy Motorsport, Hellblade 2 czy Avowed – oraz do jeszcze niezaprezentowanych gier planowanych na 2024 oraz 2025 rok.

West rozwinął później wątek przyszłości jeszcze bardziej. A ta zapowiada się świetnie, bo jest jeszcze przecież Xbox Game Pass oraz współpraca z zewnętrznymi deweloperami.

To bardzo przypomina pistolet startowy dla tego wyścigu, który będzie miał miejsce w ciągu najbliższych kilku lat. Więc jako marketer jestem tym bardzo podekscytowany. A jeśli dodamy do tego Game Passa i relacje z firmami trzecimi, które mamy… Nasze wsparcie ze strony firm trzecich, które obejmuje Game Passa – ale także jest dostępne tylko na naszej platformie – jest również niezwykle ważne. Myślę więc, że wkraczamy w okres, w którym jest to początek czegoś, co będzie naprawdę wyjątkowe w ciągu najbliższych kilku lat.

Jerret West

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Jak więc widać, Xbox wydaje się mieć wszystko zaplanowane na kilka lat do przodu. Oby oznaczało to, że już nie będziemy świadkami tak nieudanych premier, jak to było w przypadku Redfall.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.