Twórcy Starfield naprawili największą kosmiczną kontrowersję. Albo po prostu byli słabi z astronomii

Starfield Pluton

Kto choć trochę orientuje się w temacie kosmosu, ten wie, że decyzją Międzynarodowej Unii Astronomicznej z 2006 roku postanowiono o wykluczeniu Plutona z grona planet Układu Słonecznego. Cóż, najwidoczniej twórcy Starfield nie uznają autorytetu tej organizacji. Albo zwyczajnie popełnili bardzo zabawną gafę.

Starfield podaje planety Układu Słonecznego. A wśród nich Pluton

Na powyższym obrazku widzimy urywek z rozgrywki w Starfield, na którym zamieszczone zostały planety Układu Słonecznego. Jest więc Ziemia, Mars, Jowisz, Neptun, a na końcu tej wyliczanki jest też… Pluton.

Zwolennicy ponownego włączenia tej planety karłowatej do grona „pełnoprawnych” planet mogą więc świętować. Kontrowersja nareszcie została naprawiona, a sprawiedliwość przywrócona.

Ale odkładając żarty na bok, wydaje się, że to po prostu spore niedopatrzenie Bethesdy. Zabawna wpadka rzecz jasna szybko rozeszła się po internecie, tym bardziej że „krzywdzące” potraktowanie Plutona przez Międzynarodową Unię Astronomiczną stało się już internetowym memem.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Starfield

Tymczasem przypomnijmy, że Starfield zadebiutuje 6 września 2023 roku. Gra zajmie sporo miejsca na dysku, więc sporo osób z pewnością ucieszy fakt, że na niektórych platformach jest już dostępna do pobrania.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.