Starfield oceniony pod względem kategorii wiekowej przez ESRB. Wiemy, jaka treść trafi do rozgrywki

Starfield

Premiera Starfield tuż za rogiem, więc naturalnie gra została już poddana ratingowi ze strony amerykańsko-kanadyjskiej organizacji przesądzającej o kategoriach wiekowych. Wszyscy spodziewaliśmy się, że produkcja będzie dosyć bogata w dosadną treść, więc finalna decyzja raczej nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Tytułowi przyznano bowiem kategorię M, co jest odpowiednikiem PEGI 16.

Starfield z ratingiem M od ESRB

Zwiastun Starfield

Decyzja o przyznaniu Starfield kategorii M przez ESRB została podyktowana obecnością w grze „krwi, wulgaryzmów, sugestywnych tematów, zażywania narkotyków i przemocy”. Walka została natomiast opisana jako „szybka”, gdzie gracze zmierzą się z ludźmi, robotami i obcymi.

W kwestii broni do dyspozycji gracza oddana zostanie futurystyczna broń palna i laserowa, a także bardziej tradycyjne topory. Ataki mogą powodować pojawienie się bryzgającej krwi, a wokół zwłok znajdzie się sporo jej plam.

Sporo czasu poświęcono również na wytłumaczenie kwestii substancji psychoaktywnej, czyli Aurory. Gracze będą mogli ją kupić albo ukraść, a jej zażycie ma powodować efekt „zniekształcenia”. W pewnej sekcji bohater będzie też pracować w nielegalnym laboratorium narkotykowym.

Co warte wspomnienia, Starfield otrzymał rating R18+ w Australii. Organizacja z Ameryki Północnej podchodzi do oceny gier w bardziej liberalny sposób od swoich odpowiedników z innych kontynentów, więc w Europie najnowsza produkcja Bethesdy już jakiś czas temu również została opatrzona znakiem PEGI 18.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Starfield zadebiutuje już 6 września 2023 roku. Więcej o nim dowiemy się zapewne podczas zaplanowanego na czerwiec Starfield Direct, które odbędzie się chwilę po Xbox Games Showcase.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.