Znamy ustawienia graficzne Starfield na PC! Wiemy też, jak z grą poradzi sobie RTX 2080 Ti

Starfield

Niektórzy z recenzentów oraz dziennikarzy już grają w Starfield, a to oznacza jedno. Rzecz jasna chodzi o przecieki. Jeden z nich zdradził nam ustawienia graficzne w wersji gry na PC oraz ujawnił, jak radzi sobie z nią RTX 2080 Ti.

Starfield – ustawienia graficzne na PC, wydajność z RTX 2080 Ti

Wieści na temat ustawień graficznych dostępnych w Starfield pojawiły się po raz pierwszy na Reddicie. Moderatorzy r/Starfield szybko usunęli ten post, ale oczywiście w internecie nic nie ginie tak łatwo.

Wiemy już więc, że Starfield pozwoli nam na dostosowanie kilku dosyć nietypowych opcji. Mowa tu m.in. o zagęszczeniu tłumu czy jakości… trawy.

Poza tym większość ustawień wygląda raczej standardowo. Widzimy tutaj jakość cząstek, dynamiczną rozdzielczość, upscalling czy dosyć powszechnie znienawidzone przez graczy efekt ziarna oraz rozmycie w ruchu.

Osoba odpowiedzialna za wyciek zdradziła nam również na Reddicie, na jakim sprzęcie grała w Starfield. Z cytujących ją komentarzy wyczytamy, że przy ustawieniach z obrazka procesor AMD Ryzen 7 3800X i karta graficzna Nvidia RTX 2080 Ti są nam w stanie zaoferować stabilność na poziomie 45-60 FPS ogólem i 60 klatek w kosmosie, a wszystko to przy rozdzielczości wynoszącej 1440p.

Można uznać, że optymalizacja stoi więc na zadowalającym poziomie. W menu widać bowiem, że wydajność mogłaby być jeszcze lepsza przy obniżeniu niektórych znacznie obciążających podzespoły opcji.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup Starfield

Tymczasem przypomnijmy, że Starfield zadebiutuje już 5 września 2023 roku. Gra będzie dostępna na PC, Xboxach Series X|S i w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.