Starfield ma problemy z wczytywaniem zapisów stanów gry. Gracze zwracają uwagę na problemy

Starfield

Starfield to bezapelacyjnie wielka produkcja, która ma graczom do zaoferowania graczom ogrom możliwości. Nie dziwi więc, że podczas przygody zdarzy się napotkać pewne błędy, które nie raz uprzykrzą rozgrywkę. Jest jednak jeden poważny problem, który wręcz uniemożliwia przyjemne poznawanie zakamarków wszechświata przygotowanego przez Bethesdę.

Uszkodzone zapisy gry psują rozgrywkę w Starfield

starfield
Starfield

Z powodu bliżej nieokreślonego błędu pewna grupa graczy ogrywających Starfield ma problem z wczytaniem zapisów stanów rozgrywki. Przy kolejnych próbach kontynuowania przygody gra, zamiast oferować wycieczkę po kosmosie, zapewnia jedynie szybki skok do pulpitu.

Od przeszło tygodnia gracze na własną rękę próbują rozwiązać ten problem, jednak pojawiające się co jakiś czas porady nie zawsze się sprawdzają. Co ciekawe, jeden z dotkniętych tym błędem — kryjący się pod pseudonimem azseven — zwraca uwagę, że jedynym zapisem, który wczytuje się bez problemu, jest ten najstarszy, wykonany zaraz na początku gry.

Ten sam gracz w dość obszernym wpisie podkreśla, że próbował już niemal wszystkiego; od zmiany ustawień graficznych po nadpisywanie kolejnych zapisów rozgrywki. W komentarzach pod jego postem inni gracze również podzielili się swoimi doświadczeniami, podrzucając kolejne porady, które mogłyby potencjalnie rozwiązać problem.

Wśród innych metod znalazły się m.in. próby wyłączenia synchronizacji pionowej, wychodzenie z gry, unikając ekranu głównego, jednak nie można stwierdzić czy są one w pełni skuteczne.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Starfield

Do tej pory Bethesda nie odniosła się do tych doniesień, a w odpowiedzi na zgłoszenia graczy pracownicy studia sugerują jedynie… aktualizację sterowników do karty graficznej. Miejmy nadzieję, że deweloperzy Starfield zwrócą baczniejszą uwagę na kłopot i wyeliminują go jak najszybciej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.