Starfield traci graczy w zastraszającym tempie. Gra może pomarzyć o wynikach Skyrima

Starfield i Skyrim

Starfield przed premierą jawił się jako prawdziwy hit, na który Xbox czekał od kilkunastu ładnych lat. Realia po deiubcie okazały się nieco mniej kolorowe, bo nie wszyscy gracze dali się przekonać tej produkcji, co widać chociażby po jej ocenach na Steamie. Inne statystyki z platformy Valve są równie niekorzystne dla najnowszej gry od Bethesdy i pokazują, że chyba coś poszło nie tak.

Starfield traci graczy z tygodnia na tydzień

Starfield statystyki graczy SteamDB
Starfield, statystyki graczy z serwisu SteamDB

Według danych, które pojawiły się w serwisie SteamDB liczba graczy Starfield na platformie Valve systematycznie spada. W miniony weekend w produkcji Bethesdy w szczytowym momencie bawiło „tylko” 12 490 graczy. Dla porównania w okresie od 2 do 4 lutego przyciągnęła 13 556 osób, a w ostatni weekend stycznia 13 487 osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W 3-miesięcznej perspektywie widać, że spadki są jeszcze bardziej dotkliwe i mowa tutaj o „ucieczce” ponad 10 tysięcy graczy. Oczywiście można spojrzeć na też na statystyki z całego okresu obecności Starfield na rynku, jednak to nie jest miarodajny współczynnik, w końcu mowa o grze singleplayer, która nie oferuje rozbudowanego end game’u.

Skyrim Special Edition statystyki Steam DB
Skyrim Special Edition statystyki Steam DB

Można za to najnowszą pozycję Bethesdy porównać z jej największym hitem, czyli Skyrimem w wersji Special Edition. W miniony weekend tytuł ten przyciągnął do siebie na Steamie 34 749 osób, a w perspektywie ostatnich trzech miesięcy produkcja utrzymuje pułap ponad 20 tysięcy graczy.

Jak więc widać Starfield nie ma na platformie Valve łatwego życia i ewidentnie jest to dla Bethesdy spory problem. Możliwe, że ten niekorzystny trend uda się odmienić premierą DLC Shattered Space, jednak aktualnie zdaje się to bardziej życzeniowe myślenie.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.