Tworzenie związków w Starfield jest niezwykle przydatne. Nie warto rezygnować z nawiązywania relacji

Starfield

Od kiedy Starfield pojawił się na komputerach osobistych i konsolach Xbox Series X|S, gracze powoli odkrywają, jakie ciekawe elementy i mechaniki skrywa produkcja Bethesdy. Nasza postać może oczywiście czerpać korzyści z bardzo różnych aktywności i w ten sposób się rozwijać. Jak się okazuje, poza skupianiem się na przeżywaniu kosmicznej przygody warto też zwrócić uwagę na relacje, jakie możemy zawierać z innymi postaciami.

Bliskie relacje z inną postacią w Starfield zapewnią dodatkową premię do XP

Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita, spanie z partnerami w grze powoduje wzrost zdobywanego XP o 15% na 24 minuty rzeczywistego czasu. Ta chwilowa premia nosi nazwę „bezpieczeństwo emocjonalne” i jest podobna do tej, którą otrzymuje się za spanie w łóżku bez drugiej połówki. W drugim przypadku status to „wypoczęty” i dodaje nieco mniej, bo 10% buffa do punktów doświadczenia.

Niektórzy mogą także pamiętać podobną funkcję z Fallout 4. Należy jednak dodać, że w Starfield tylko regularne spędzanie czasu w łóżku z drugą postacią zapewnia dodatkowy bonus. Warto więc zwrócić uwagę na ten element rozgrywki i spróbować nawiązać bliższe, intymne relacje, gdyż z pewnością pomoże to w szybszym zdobywaniu wyższych poziomów.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Starfield

Na koniec przypominamy, że premiera Starfield miała miejsce dzisiaj – 6 września 2023. Gra jest dostępna na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S. Znajdziemy ją również w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.