Starsi gracze wykluczeni przez branżę gier? Niepokojące wyniki badania

NES

Za sprawą wyników ostatniego badania AARP Research dowiedzieliśmy się o pewnym niepokojącym zjawisku. Z raportu wynika bowiem, że aż około 66% starszych graczy zgadza się ze stwierdzeniem o pominięciu ich grupy wiekowej przy projektowaniu gier. Dzieje się to nawet pomimo faktu, że stanowią oni liczbę 52,4 miliona osób w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Starsi gracze myślą, że obecne gry nie są dla nich

Zwiastun Cyberpunk 2077

Wyniki badania przygotowanego przez AARP Research wskazują, że aż 7 na 10 graczy powyżej 50. roku życia nie czuje, aby gry były zaprojektowane z myślą o nich. Raport ten dotyczy tylko mieszkańców USA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jaka jest przeszkoda dla seniorów? Ich zdaniem niektóre gry są czasem „zbyt skomplikowane, aby je zrozumieć”, a wiele z nich „wymaga samouczka, aby grać efektywnie”.

Badanie wskazało również, że bardzo ważną opcją dla starszych graczy jest wybór poziomu trudności. Wśród najbardziej irytujących dla nich cech gier wskazali na wymuszone reklamy i powiadomienia push.

Co więcej, w USA graczami jest aż 45% osób powyżej 50. roku życia. Ich ulubionymi platformami są urządzenia mobilne, 28% gra na konsolach, a 19% uważa się za entuzjastów, którzy oczekują od gier solidnego opowiadania historii oraz wciągającej rozgrywki.

Zobacz też: Lekki laptop – najlepsze modele

Warto przypatrzyć się też powodom, dla których w ogóle starsze osoby grają w gry. 86% ankietowanych wskazało na płynącą z tego zabawę, 79% na ich czynnik relaksujący, a 78% stwierdziło, że ten typ rozrywki pomaga im zachować ostrość umysłu.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.