Prace nad State of Decay 3 nabiorą tempa? Twórcy Gears 5 pomagają studiu Undead Labs

State of Decay 3

Od zapowiedzi State of Decay 3 minęły ponad dwa lata. Niestety przez ten czas deweloperzy ze studia Undead Labs nie podzielili się niemal żadnymi szczegółami na temat swojej produkcji. Niewykluczone jednak, że sytuacja ta ulegnie zmianie. Zespół otrzymał bowiem solidne wsparcie, dzięki któremu prace nad grą powinny nabrać nieco tempa.

REKLAMA

State of Decay 3 powstaje przy wsparciu ze strony studia The Coalition

Xbox podcast

Matt Booty – szef Xbox Game Studios – był gościem ostatniego odcinka podcastu marki Xbox, którego prowadzącym jest Larry Hryb znany również jako „Major Nelson”. W trakcie rozmowy Booty ujawnił, że studio The Coalition pomaga deweloperom z Undead Labs w wykorzystaniu technologii Unreal Engine 5 oraz wykorzystaniu pewnych rozwiązań, które pojawiły się wcześniej w Gears of War.

Szef Xbox Game Studios dodał także, że ponad tydzień temu spędził cały dzień w studiu Undead Labs w Seattle, gdzie zbierał informacje o aktualnym stanie projektu. Booty zdradził, że wizyta była „świetna”, a State of Decay 3 może pochwalić się „naprawdę fajnymi rzeczami”. Graczom nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać na pełnoprawną prezentację gry.

Zobacz też: Jaki procesor do gier kupić?

State of Decay 3 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox. Premiera gry nie jest znana. Warto jednak pamiętać, że w dniu debiutu produkcja studia Undead Labs pojawi się bibliotece Xbox Game Pass.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!