Steam kończy 20 lat! Valve dziękuje graczom i wspomina najważniejsze premiery gier na platformie

steam 20 lat

Steam to popularna platforma do cyfrowej dystrybucji gier, która zapewnia graczom dostęp do bogatej biblioteki tytułów na PC, macOS i Linux. Oprócz zakupów gier oferuje funkcje takie jak czat, fora, grupy, recenzje i oceny, co umożliwia graczom dzielenie się wrażeniami i budowanie relacji z innymi użytkownikami. Teraz Steam świętuje 20-lecie obecności na rynku.

Steam świętuje 20-lecie i dziękuje graczom

20-lecie Steam – podziękowania

Steam został założony przez firmę Valve Corporation, a oficjalne uruchomienie nastąpiło 12 września 2003 roku. Dzięki swojej innowacyjności i wygodzie platforma zmieniła sposób, w jaki gracze kupują i grają w gry. Steam wpłynął także na całą branżę, uczyniwszy dystrybucję cyfrową standardem.

Valve uruchamia Steam 12 września 2003. Jesteśmy niebywale dumni i nadzwyczajnie wdzięczni za to, co byliśmy w stanie zrobić przez te 20 lat od tego momentu. Sukces Steam jest bezpośrednią zasługą korzystających z niego graczy i producentów z całego świata.

Steam

W związku z 20-leciem istnienia platformy Steam opublikował na YouTube’owym kanale krótki filmik z podziękowaniami. Jednak humorystyczne wideo to nie wszystko, co przygotowano z okazji jubileuszu. Valve postanowiło przeprowadzić graczy przez najważniejsze premiery na Steam, a także towarzyszące im wydarzenia popkulturowe mające miejsce w danych latach – pełna lista jest dostępna we wpisie na platformie.

Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby spojrzeć wstecz na największe premiery na Steam każdego roku (wiele z nich jest na wyprzedaży w ramach świętowania, w tym wszystkie tytuły Valve!) oraz dodaliśmy kilka zabawnych faktów zarówno o samym Steam, jak i o tym, co działo się w popkulturze (w formie grafik, tekstu lub obydwu). Ale wiecie, dajcie też nam tyle luzu, ile dalibyście starzejącemu się dziadkowi czy babci: poniższe daty i fakty są na tyle poprawne, na ile pozwalają nam nasze zbiorczo starzejące się wspomnienia.

Steam

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Jak wspomina we wpisie firma, wiele z tytułów wymienionych w kolejnych latach i mających swoje premiery na Steam, jest teraz na wyprzedaży. Gracze mogą zaopatrzyć się między innymi we wszystkie gry od Valve w naprawdę okazyjnych cenach. Dodatkowo Steam ma kilka darmowych drobnych prezentów w sklepie punktów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.