Steam Deck staje się coraz atrakcyjniejszym sprzętem do grania. Nie uwierzysz ile gier uruchomi maszynka od Valve

Steam Deck

Wprowadzenie na rynek Steam Decka przez Valve okazało się na tyle dobrym posunięciem, że w sukurs do tego sprzętu poszli inni producenci. Przedsiębiorstwo prowadzone przez Gabena stara się jednocześnie dostosować jak najwięcej gier dostępnych na Steamie do swojego przenośnego sprzętu. Najnowsze informacje wskazują, że liczba takich pozycji jest naprawdę duża, a to może zachęcać wielu graczy do takiego zakupu.

Ile gier obsługuje Steam Deck? Ta liczba naprawdę robi wrażenie

Steam Deck
Steam Deck

Według danych zgromadzonych przez portal Gaming on Linux Steam Deck osiągnął nowy istotny kamień milowy dotyczący obsługi gier. Okazuje się, że obecnie w sklepie Valve znajduje się ponad 14 tysięcy pozycji, które są na maszynce od Valve grywalne lub zweryfikowane bezpośrednio dla niej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na moment pisania tego newsa 4604 produkcje zostały ściśle zweryfikowane pod kątem zabawy właśnie na Steam Decku. Pozostałe 9406 tytułów oznaczonych zostało jako grywalne, co pozwala na komfortową rozgrywkę, choć mogą wystąpić pewne problemy natury technicznej.

Zgromadzone statystyki zdradzają także, że 3920 gier na Steamie oznaczono, jako nieobsługiwane na Steam Decku. Tag ten jednak nie oznacza, że dany tytuł się nie odpali, a po prostu Valve jeszcze go nie zweryfikowało. Rzeczywista liczba produkcji działających na Steam Decku może być więc znacznie większa.

Pokazuje to tylko, że Valve stara się jak może, aby uczynić swój sprzęt jeszcze bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych nabywców. W końcu liczba ponad 14 tysięcy obsługiwanych gier może robić niemałe wrażenie i faktycznie dawać możliwość wyboru, w co akurat chcemy grać. Macie już swojego Steam Decka? A może dopiero planujecie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Gaming on Linux

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.