Steam Decki po renowacji mogą trafić do oficjalnej sprzedaży. Cena byłaby niezwykle kusząca

Steam Deck

Steam Deck to jedna z największych sprzętowych rewelacji ostatnich lat. Za całkiem niewielką kwotę możemy dostać bowiem urządzenie, które obsłuży lwią część nowoczesnych hitów. Teraz cena konsoli może stać się jeszcze niższa, bo podobno Valve planuje rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży jej reperowanych egzemplarzy.

Valve zacznie sprzedawać odnowione Steam Decki?

Steam Deck – zwiastun

Baza danych Steama wskazuje, że Valve może w przyszłości rozpocząć sprzedaż Steam Decków po renowacji. Oferty dotyczą modeli „Certified Refurbished” we wszystkich trzech wariantach pojemności dysku: 64 GB, 256 GB i 512 GB.

Dzięki SteamDB poznaliśmy nawet wstępne ceny odnowionych konsol, które wskazywałyby na opłacalność zakupu takich wersji. Trzeba jednak pamiętać, że są to kwoty nieoficjalne oraz amerykańskie, więc być może różniące się od tych w Polsce:

Powyższe modele zostały dodane do bazy Steama wczoraj, a chwilę później ich nazwy zmieniono na „nieznane aplikacje”. Ponadto usunięto opisy i przekierowano karty produktów na stronę główną sklepu, ale całość udało się zauważyć przed tymi wszystkimi działaniami.

Tak czy inaczej, wydaje się, że tego typu pomysł mógłby być strzałem w dziesiątkę. Steam Deck za mniej niż 1300 zł mógłby stać się konkurentem Xboxa Series S, co napędziłoby trochę kłopotów Microsoftowi. Być może skorzystaliby na tym konsumenci, którzy zostaliby uraczeni częstszymi oraz korzystniejszymi wyprzedażami obydwu konsol.

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Karta Podarunkowa Steam

W międzyczasie przypomnijmy, że ceny „nowego” Steam Decka zaczynają się od 1899 zł. Za odnowioną konsolę zapłacilibyśmy więc nawet kilkaset złotych mniej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.