Steam wreszcie doczekał się ważnej funkcji! Nikt nie czekał, ale wielu doceni

Steam

Steam mimo swojej pozycji na rynku pecetowej dystrybucji nadal stara się rozwijać i nie zamierza poprzestawać na tym, co oferuje do tej pory. Okazuje się, że dzisiaj usługa od Valve otrzymała kolejna nową funkcjonalność, która może ułatwić życie wielu pecetowym graczom. W obecnych czasach nikt o to nie prosił, ale wielu zapewne i tak ją doceni.

Steam pozwoli nagrywać gameplay z poziomu aplikacji

Steam logo
Steam

Mowa dokładnie o możliwości nagrywania krótkich bądź dłuższych sekwencji gameplayu bezpośrednio z poziomu aplikacji Steam. Firma zdecydowała się wprowadzić takie rozwiązanie i choć na razie jest ono dostępne w wersji beta, to i tak oferuje całkiem sporo możliwości. W końcu często nie o samo rejestrowanie naszej rozgrywki chodzi, prawda?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nowa opcja udostępniona przez Steam daje możliwość dodatkowej edycji, wycinania oraz udostępniania nagranych filmów za pomocą tylko jednego interfejsu. Brzmi to znakomicie, zwłaszcza dla osób, które potrzebują dany fragment gameplayu nie tylko nagrać, ale szybko zedytować tak, aby potem mógł on trafić na social media lub do dłuższego materiału wideo.

Możliwości nagrywania na Steam
Możliwości nagrywania na Steam

Ciekawe jest także to, że nagrywanie z poziomu aplikacji Steam to nie tylko opcja krótkich klipów, ale dłuższych materiałów, które rejestrowane będą w tle. Można więc będzie ustawić, aby aplikacja uruchamiała zapisywanie naszej rozgrywki automatycznie po włączeniu dowolnej gry. My, jako użytkownicy, będziemy mogli określić maksymalną długość, oraz ilość miejsca na dysku, które mogą dane nagrania nam zająć. Jeśli zbliżymy się do limitu, to najstarsze nagrania zostaną po prostu usunięte.

Valve zadbało też o naszą prywatność i aplikacja nagrywać będzie tylko i wyłącznie gameplay z danej produkcji, a nie nasz pulpit czy inne okna. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza że w ostatnim czasie kwestia cyfrowej prywatności staje się nadrzędną dla wielu użytkowników. Warto też podkreślić, że opcja jest dostępna także na Steam Decku i obejmuje wszystkie nasze gry na tej, ale też poza tą platformą. Miły gest, który na pewno warto docenić.

Steam interfejs
Opcja wyboru wersji beta na Steam

Zainteresowani takim rozwiązaniem mogą już teraz przetestować opcje nagrywania na własną rękę. W tym celu wystarczy wejść w następujące sekcje Steam [lewe górne okno] > Ustawienia > Interfejs > Udział w wersji beta klienta. Tam należy wybrać jedną z dwóch opcji et voilà, po restarcie aplikacji w tych samych ustawieniach pojawi się nam sekcja „Nagrywanie gier”.

Czy nowa funkcjonalność od Valve przekona do siebie graczy? Może być różnie, bo już teraz dostępnych jest wiele programów oferujących tę samą, a nawet bardziej rozbudowaną funkcjonalność. Z drugiej strony, takie rozwiązanie jest po prostu wygodniejsze, bo zawiera się w ramach posiadanej już aplikacji. Może więc wygoda i dostępność będzie kluczem do sukcesu?

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.