Steam zmienia zasady zwrotów za zakupione gry. Nie każdy będzie zadowolony

Steam zwrot

Steam jako jedna z niewielu platform oferuje opcję zwrotu środków za zakupów gry, która z różnych powodów nam nie odpowiada. Oczywiście jest to obwarowane pewnymi obostrzeniami, choć zasady te od kilku ładnych lat nie ulegały większym zmianom. Teraz Valve zdecydowało się na wprowadzenie poprawek, ale zyskają na nich bardziej twórcy i wydawcy aniżeli gracze.

Steam zmienia zasady zwrotów na korzyść wydawców, którzy oferują wczesny dostęp w ramach bogatszych wersji gier

Steam
Steam

Do tej pory przy zakupie edycji Deluxe na Steamie, jeśli w ramach pakietu oferowany był przedpremierowy dostęp do gry, można było w ramach tej produkcji bawić się nawet kilkadziesiąt godzin. Przewidziane bowiem przez przedsiębiorstwo 2 godziny, które dawały możliwość zwrotu gry i odzyskania wydanych pieniędzy liczone były od oficjalnej premiery gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najnowsza aktualizacja zmienia ten stan rzeczy i teraz czas jest liczony nawet przed udostępnieniem produkcji wszystkim graczom. To zaś znacząco ukróci proceder, który praktykowali niektórzy i w ten sposób przechodzili dany tytuł przed premierą i byli stanie go zwrócić, odzyskując wszystkie wydane środki.

Dzisiaj zaktualizowaliśmy część naszej Polityki zwrotów dotyczącej tytułów zakupionych w przedsprzedaży. Ta zmiana dotyczy tytułów, które są w przedsprzedaży i oferują „Dostęp zaawansowany”. Czas gry zdobyty w okresie dostępu zaawansowanego będzie teraz wliczany do okresu zwrotu pieniędzy przez Steam.

Komunikat opublikowany przez Valve

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli ktoś kupi grę, która nie oferuje wcześniejszego dostępu, tak zwrotu będzie mógł nadal dokonać w każdym momencie przed premierą. Regulaminowe 14 dni liczone będzie od momentu wydania jej w ramach oficjalnej dystrybucji.

Jest to więc zmiana, na której zdecydowanie bardziej zyskają właśnie wydawcy, bo w ten sposób praktycznie wyeliminuje to opisane wyżej zjawisko. Niemniej jednak zdaje się ona jak najbardziej zrozumiała, bo zabezpieczając twórców przed bardziej „kreatywnymi” klientami.

Źródła grafiki głównej: Steam/ IconScout

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.