Stellar Blade bez pomocy Sony nie byłby grą z takim rozmachem. Twórcy dzielą się nowymi szczegółami

Stellar Blade

Posiadacze kkonsol PlayStation już zapewne nie mogą doczekać się premiery Stellar Blade od koreańskiego studia Shift Up. Tytuł ten w ostatnim czasie jest dość mocno promowany, a kolejne dodatkowe informacje pokazują, że rzeczywiście może być to gra AAA z krwi i kości. W jednym z ostatnich wywiadów twórcy ujawnili, że bez pomocy Sony rozmach całego projektu byłby zapewne kilkukrotnie niższy.

Pomoc Sony przy produkcji Stellar Blade okazała się nieoceniona

Stellar Blade — trailer

Francuski dziennikarz Julien Chieze miał okazję w ostatnim czasie przeprowadzić rozmowę z deweloperami ze studia Shift Up i zapytać ich o kilka szczegółów na temat nadchodzącego Stellar Blade. Dość dużo informacji pojawiło się tutaj w zakresie współpracy studia z Sony, która zawiązała się już w 2021 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wtedy to Shuhei Yoshida z Sony widząc demo technologiczne opracowane przez studio, zdecydował się podpisać z nimi umowę na wyłączność. W zamian za to japońskie przedsiębiorstwo gwarantowało szereg profitów, takich jak kontrola jakości, komunikacja czy nawet lokalizacja na wiele języków. Deweloperom odeszło więc wiele zadań i dzięki temu mogli oni w pełni oddać się tylko i wyłącznie tworzeniu Stellar Balde.

Stellar Blade

Dla studia, które wcześniej zajmowało się wyłącznie grami mobilnymi i nie miało zbyt dużego doświadczenia w zakresie tworzenia tytułów AAA, było to nieocenione wsparcie. Jeden z twórców przyznaje nawet, że był poruszony tym, jak pozytywnie gracze odebrali pierwszy zwiastun. Zapewne taki efekt byłby niemożliwy do uzyskania, gdyby nie Sony.

Dzięki wsparciu ze strony producenta PlayStation gra ma wymagać na przejście około 25 godzin, w trakcie których gracze stawią czoła około 20 różnym bossom. Rozgrywka ma przypominać miks tego, co mieliśmy okazję doświadczyć w Sekiro Shadows Die Twice i NieR Automata oraz serii Bayonetta.

Stellar Blade
Stellar Blade

Fani zbierania znajdziek mogą być zadowoleni, bo gra ma dać możliwość znalezienia przeszło 30 różnych strojów dla Eve. Poza tym dostępne będzie całkiem sporo różnych aktywności pobocznych dostępnych w ramach półotwartego świata gry.

Wszystko to zapowiada się wyjątkowo dobrze, zwłaszcza że za jakość tej produkcji odpowiada samo Sony. Zanim jednak dane nam będzie zanurzyć się w przygodzie pełnej wersji gry, twórcy szykują dla nas demo. To, co prawda zostało przypadkiem udostępnione już tydzień temu, jednak jego planowane wydanie ustalono na okres bezpośrednio przed premierą. Wtedy właśnie możemy spodziewać się jego ponownego wydania.

Ta zaś odbędzie się już 26 kwietnia 2024 roku wyłącznie na konsolach PS5. Zamierzacie sprawdzić, czym tak naprawdę jest przygoda Eve? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: YouTube: Julien Chieze

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.