Stellar Blade sprzedaje się rewelacyjnie! Studio myśli o wersji na PC, ale nie może nic powiedzieć

Stellar Blade

Stellar Blade stało się przy okazji swojej premiery jedną z głośniejszy, o ile nie najgłośniejszą premierą 2024 roku dla konsol PlayStation 5. Podczas ostatniego spotkania na konferencji IPO deweloperzy z Shift Up potwierdzili wyniki sprzedażowe, jakie wykręciła ich produkcja. Zdecydowanie mają się czym pochwalić!

Studio Shift Up na bazie sukcesu Stellar Blade chce kontynuować rozwój marki

Stellar Blade
Stellar Blade

Studio Shift Up podczas panelu potwierdziło, że szacowana sprzedaż Stellar Blade przekroczyła już ponad milion egzemplarzy na całym świecie. Jak na markę, która dopiero debiutuje, a sami deweloperzy nie mieli wcześniej zbyt dużej styczności z tworzeniem gier na konsole, to mowa o znakomitym rezultacie, którego pozazdrościć może wiele aspirujących studiów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie oznacza to jednak, że koreański deweloper osiądzie teraz na laurach, bo w planach mają oni plany na przygotowanie drugiej części przygód Eve. Sam szef studia — Kim Hyung-Tae — przyznał, że zależy mu na stworzeniu silnego IP, które będzie mogło cieszyć się wśród graczy sporym uznaniem. Jednocześnie kwestia maksymalizacji zysków nie jest dla studia żadnym priorytetem.

Stellar Blade
Stellar Blade

Jednocześnie poruszony został temat wydania wersji na PC. Tutaj ekipa odpowiedzialna za grę nie może zdradzać zbyt wiele, a w zasadzie to nic konkretnego. Jest to zapewne efekt zobowiązań podpisanych przez Koreańczyków z Sony, które nadal obowiązują.

Okazuje się więc, że nawet czasowa ekskluzywność Stellar Blade nie jest wielką przeszkodą i gra poradziła sobie naprawdę bardzo dobrze. Tym bardziej możemy spodziewać się, że kiedyś doczekamy się kontynuacji, a gracze na PC dedykowanej wersji. Wtedy rozpoznawalność marki na pewno znacząco się zwiększy.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.