PC Game Pass z kolejną wybrakowaną grą. Tym razem to Stil Wakes the Deep

Still Wakes the Deep, grafika koncepcyjna

Still Wakes the Deep zadebiutowało kilka dni temu i zostało przyjęte dosyć ciepło. Warto wspomnieć, że gra jest dostępna również w abonamentach PC i Xbox Game Pass. Niestety gracze korzystający z pierwszej z tych wersji będą musieli zmierzyć się z pewnymi brakami.

Still Wakes the Deep bez Nvidia DLSS i AMD FSR w wersji na PC Game Pass

Zwiastun Still Wakes the Deep

Still Wakes the Deep jest już dostępne od 2 dni, ale na graczy używających PC Game Pass czeka niemiła niespodzianka. Ta wersja gry jest bowiem wybrakowana z kilku istotnych funkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przede wszystkim mowa o technologiach skalowania. W tym przypadku brak obecnych na Steamie i Epic Games Store rozwiązań AMD FSR oraz Nvidia DLSS.

To kolejna produkcja w PC Game Pass, która jest pozbawiona powyższych opcji. Wcześniej podobnie wyglądało to z The Ascent i Remnant 2.

Do sprawy odnieśli się twórcy gry z The Chinese Room. Ich komunikat wskazuje, że niestety wydanie w PC Game Pass będzie jeszcze musiało poczekać na skalowanie:

Aby dodać więcej informacji, mamy pewne ograniczenia techniczne wynikające z różnicy między tym, jak zbudowane są wersje Game Pass i Steam / Epic Store. Niestety oznacza to, że inne opcje skalowania nie są dostępne w wersji Game Pass.

Wersje na PS5, Xbox X|S i WinGDK (Game Pass PC) mają te same opcje. Dodaliśmy dodatkowe opcje skalowania do wersji Steam i Epic Store. Dodanie ich do WinGDK wymagałoby niestandardowego rozwiązania.

Dziękujemy za opinię. Jesteśmy małym zespołem i chcemy pomóc jak największej liczbie osób grać na szerokiej gamie sprzętu, więc poinformujemy wszystkich, czy możliwe jest stworzenie aktualizacji dodającej tę funkcję w przyszłości.

The Chinese Room

Pozostaje nam mieć nadzieję, że deweloperzy szybko rozwiążą ten problem. A w międzyczasie uciec się do nieco innych sposobów na optymalizację rozgrywki.

Źródło: Wccftech

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.