Korzystniejsze zasady odnawiania subskrypcji Xbox Game Pass i Xbox Live Gold. Microsoft zapowiada zmiany

Co to jest Xbox Game Pass Ultimate

Już niedługo zasady odnawiania abonamentów Xbox Game Pass i Xbox Live Gold staną się jeszcze korzystniejsze. Microsoft obiecał wprowadzić zmiany pod naporem Urzędu ds. Konkurencji i Rynków z Wielkiej Brytanii, który dostrzegł kilka problemów związanych z usługami subskrypcyjnymi amerykańskiego giganta. Dla nas – konsumentów – to bardzo dobre wieści.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Zmiany zasad dot. odnawiania abonamentów Xbox Game Pass i Xbox Live Gold

Xbox Live Gold, Xbox Game Pass, Xbox Game Pass Ultimate

Nadchodzące zmiany skupiają się na wyeliminowaniu problemu przypadkowych odnowień Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass. Microsoft zgodził się zacząć oferować proporcjonalne zwroty pieniędzy graczom, którzy korzystają z cyklicznie odnawianych 12-miesięcznych subskrypcji, a nawet automatycznie anulować członkostwa osobom, które płacą, ale nie używają swoich abonamentów. Oczywiście nieaktywni, ale płacący użytkownicy otrzymają najpierw przypomnienie, choć w przypadku braku reakcji firma i tak przestanie świadczyć im usługi, a co za tym idzie – ściągać pieniądze z ich kont.

Ponadto już niedługo informacje na temat automatycznych odnowień staną się bardziej widoczne i szczegółowe. Microsoft czarno na białym wypisze, że abonament będzie się odnawiał tak długo, aż użytkownik nie przerwie subskrypcji, ile będzie to kosztowało każdego miesiąca oraz w jaki sposób uzyskać zwrot w sytuacji przypadkowego odnowienia.

Co więcej, w przypadku ewentualnych podwyżek cen subskrypcji w przyszłości, Microsoft zobowiązał się wysyłać bardziej zrozumiałe powiadomienia, aby gracze, którzy nie zdecydują się opłacać danego abonamentu w wyższej kwocie, mogli łatwo z niego zrezygnować.

Omówione zmiany z początku wejdą w życie w Wielkiej Brytanii, ale wraz z upływem czasu zostaną udostępnione globalnie. Co tu dużo mówić: nie pozostaje nam nic innego, jak się cieszyć.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z