Polska gra usunięta z platformy Steam! Succubus: Hellish Orgy VR okazało się zbyt chore

Succubus Hellish Orgy

Madmind Studio to polski, niezależny zespół, który ma na swoim koncie kilka kontrowersyjnych tytułów jak m.in. Agony, gdzie wcielamy się w nieszczęśnika, który trafił do piekła. Succubus Hellish Orgy VR to kolejna gra studia, której fabuła opiera się na przemierzaniu piekła. Jednak tym razem tytuł okazał się zbyt kontrowersyjny i Valve postanowiło zbanować wersję VR.

Succubus: Hellish Orgy VR przekroczyło granicę kontrowersji i zostało usunięte z platformy Steam

Zwiastun Succubus Hellish Orgy VR

Wspomniane już wcześniej Agony było pierwszym tytułem, z którym Studio Madmind miało problemy. Gra musiała zostać ocenzurowana i w tej wersji była sprzedawana na platformie Steam. Tym razem deweloperzy nie dostali żadnego ostrzeżenia i Succubus: Hellish Orgy VR zostało od razu usunięte. Natomiast warto dodać, że gra w wersji 2D jest nadal dostępna na platformie od Valve.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W oświadczeniu wydanym przez studio możemy przeczytać, że „niektóre funkcje dostępne w wersji VR są zbyt niepokojące i wciągające, aby można je było udostępnić na Steamie”. Biorąc pod uwagę opis gry brzmiący „zostań służącym Królowej Vydiji i zrób wszystko, by zaspokoić jej makabryczne żądze”, nie możemy się dziwić, że gra wydaje się „niepokojąca”.

Studio Madmind już wcześniej działało na granicy regulaminu platformy Steam wydając darmowe DLC do swojej gry (aktualnie dostępne na stronie producenta), które oferowało m.in. okaleczanie miejsc intymnych, aborcję, zjadanie płodów, mini gry erotyczne, czy też dodatkowe sceny seksu. Być może Succubus: Hellish Orgy VR oferowało podobne „atrakcje” i dlatego zostało usunięte.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Studio Madmind dalej planuje wydać Succubus: Hellish Orgy VR na inne platformy, ale nie zdecydowało jeszcze na które. Tymczasem inna gra zespołu – Agony w wersji VR – ma dalej zaplanowaną premierę na Steamie, która ma nastąpić jutro (06.04.2023). Nie wiadomo jeszcze jak zareaguje Valve.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.