Twórcy Ghost of Tsushima mieli powrócić do kultowej serii! Znany dziennikarz rozwiał nadzieje fanów

Ghost of Tsushima Sly Cooper

Wiele studiów growych ma w swoim dorobku serie, które przez wiele lat nie są przez nich tworzone, a po czasie deweloperzy postanawiają odświeżyć swoje dawne hity. Jednym z takich studiów jest Sucker Punch, które ponad 20 lat temu stworzyło cykl platformówkowych skradanek Sly Cooper. Ostatnio w internecie pojawiły się pogłoski, że twórcy postanowili wrócić do tej serii, jednak szybko zaprzeczył im znany dziennikarz Jason Schreier.

Sucker Punch nie tworzy jednak kolejnej części Sly Cooper. Jason Schreier dementuje pogłoski

Logo Sucker Punch

Od niedawna w internecie zaczęły krążyć plotki o tym, że studio Sucker Punch ma powrócić do kultowej serii Sly Cooper. Źródłem tych plotek był najnowszy film w serwisie YouTube autorstwa znanego dziennikarza Jeffa Grubba, w którym zasugerował on, że twórcy mogą powrócić do swojego platformówkowego cyklu. Mężczyzna powiedział, że właśnie prace nad tą grą powodują, że Ghost of Tsushima 2 wciąż nie została ogłoszona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie trzeba było długo czekać, by w sieci zawrzało i wiele portali od razu podało wiadomość, że powstaje kolejna część serii Sly Cooper. Na te doniesienia zareagował inny znany dziennikarz, Jason Schreier z agencji prasowej Bloomberg. Mężczyzna w poście w serwisie X/Twitter wyjaśnił, że niestety żadna nowa część tego kultowego cyklu nie powstaje.

Nie ma w tym prawdy, przykro mi to mówić. Sucker Punch to studio jednoprojektowe. Powodem, dla którego Ghost of Tsushima 2 jeszcze nie ukazało się, jest to, że tworzenie gier wideo AAA zajmuje obecnie 5–7 lat. (Ponadto Sucker Punch jest mniejszy niż większość innych twórców gier AAA)

Jason Schreier w serwisie X/Twitter

Schreier wyjaśnił w poście, że Sucker Punch nie rozwija nigdy więcej niż jednego projektu na raz. Dodał też, że w obecnych warunkach tworzenie gier wysokobudżetowych zajmuje od 5 do 7 lat, przez co dalej nie dostaliśmy żadnych zapowiedzi Ghost of Tsushima.

Doniesienia te na pewno zasmucą wszystkich fanów serii Sly Cooper, tym bardziej że ostatnia odsłona pojawiła się w 2013 roku, czyli aż 11 lat temu. Cykl miał otrzymać też kinową ekranizację, jednak skończyło się jedynie na zwiastunie. Dajcie znać, czy chcielibyście, by Sucker Punch powróciło do tej kultowej platformówki!

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.