Sunset Overdrive na razie bez żadnego odświeżenia! Insomniac Games stawia sprawę bardzo jasno

Sunset Overdrive

Deweloperzy z Insomniac Games przez trzy dekady swojej działalności dało się poznać jako, które potrafi tworzyć ekscytujące gry, które opierały się o ich autorskie marki. Ostatnio jednak wszystkie siły tego zespołu zostały przeznaczone na tworzenie kolejnych gier opartych o franczyzę Marvela, dostarczając konsolom PlayStation kolejne części Marvel’s Spider-Man. Jeden z ostatnich wpisów, jakie studio zamieściło na Twitterze/X wskazuje, że na razie ich własne IP poszły bardzo mocno w odstawkę.

Insomniac Games na razie nie ma planów na powrót Sunset Overdrive

Wczoraj na oficjalnym profilu studia Insomniac Games pojawił się post, pytający graczy, która animacja odrodzenia z Sunset Overdrive prezentuje się najlepiej. Wszystko to w ramach swoistego świętowania właśnie 30 rocznicy powstania studia. Spośród wielu komentarzy jeden z obserwujących zapytał, czemu deweloperzy nie tworzą żadnego portu lub odświeżenia gry na PS4, lub PS5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pytanie to doczekało się odpowiedzi ze strony studia, które otwarcie przyznało, że aktualnie zajęte jest tworzeniem Marvel’s Wolverine. Oznacza to, że na ten moment nie powinniśmy w ogóle spodziewać się żadnych wieści na temat tej gry, zwłaszcza że plany Insomniac Games zakładają tworzenie produkcji opartych o to superbohaterskie IP do 2033 roku.

Wychodzi więc na to, że jakichkolwiek informacji na temat Sunset Overdrive doczekamy się być może w okolicach 40-lecia studia Insomniac. Nie jest to szczególnie optymistyczna wiadomość, zwłaszcza w nieco dłuższej perspektywie czasu. Trochę szkoda i fani tej gry, którym marki oparte o Marvela niespecjalnie leżą mogą być bardzo niepocieszeni.

Źródło: Twitter/X: Insomniac Games

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.