Supermassive Games traci deweloperów. Studio znane z horrorów opuszczają współzałożyciele

Supermassive Games

Supermassive Games jest znane wszystkim fanom gier z filmową narracją. Twórcy m.in. The Quarry zapowiedzieli na ostatnim pokazie State of Play odnowienie jednego ze swoich największych hitów, czyli Until Dawn. Nie są to jednak jedyne wieści płynące ze studia, lecz te są zdecydowanie mniej pozytywne. Ze spółki odeszli w minionym tygodniu jej współzałożyciele, czyli Joe i Pete Samuels.

Współzałożyciele Supermassive Games odchodzą ze studia

Wpis Supermassive Games w serwisie LinkedIn o odejście współzałożycieli studia

Nic co dobre nie trwa niestety wiecznie. Pomimo wielu sukcesów, jakie w ostatnich latach święciło Supermassive Games współzałożyciele studia, Joe i Pete Samuels, postanowili odejść i przejść na zasłużoną emeryturę. W poście w serwisie LinkedIn firma oficjalnie poinformowała o tej sytuacji i podziękowała deweloperom za wieloletnią pracę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po 15 niesamowitych latach żegnamy naszych założycieli. Pete i Joe – dziękujemy za stworzenie historii Supermassive Games, którą będziemy nadal pisać. Wasze dziedzictwo będzie żyć dalej. Wszyscy życzymy wam obu wszystkiego najlepszego w następnym rozdziale.

Oficjalne konto Supermassive Games w serwisie LinkedIn

Do swojego odejścia odniósł się również Pete Samuels, teraz już były dyrektor generalny Supermassive Games. Mężczyzna w kilku zdaniach wyjaśnił powód odejścia oraz przekazał słowa wsparcia dla nowego szefa studia, Roberta Henryssona.

Po ponad 15 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego Supermassive Games podjąłem bardzo trudną decyzję o ustąpieniu ze stanowiska i opuszczeniu firmy. Moja decyzja wynika wyłącznie ze względów zdrowotnych i nie została podjęta lekko. Jestem i zawsze będę dumny z tego, co Joe Samuels i ja założyliśmy te wszystkie lata temu i pełen podziwu dla zespołu Supermassive i niesamowitych rzeczy, które osiągnęli. Jestem podekscytowany ich przyszłością pod okiem nowego, utalentowanego zespołu przywódczego, na którego czele stoi Robert Henrysson, który poprowadzi Supermassive przez kolejny etap tej niesamowitej podróży.

Pete Samuels w serwisie LinkedIn

Samuels tym samym potwierdza, że nowym szefem studia został Robert Henrysson, był dyrektor generalny i prezes Avalanche Studios, czyli twórców m.in. serii Just Cause.

Odejście tak ważnych osób nie powinno jednak martwić fanów Supermassive Games. Wszystko wskazuje na to, że ruch ten był już od dawna planowany, a przyszłe projekty studia pozostają niezagrożone.

Warto przypomnieć, że twórcy oprócz prac na odświeżoną wersją Until Dawn skupiają się też na tytule The Casting of Frank Stone, osadzonym w uniwersum znanym z sieciowej gry Dead by Daylight.

Źródło: VGC, Game Rant

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.