Nintendo Switch z nowym emulatorem. Premiera już jutro

Nintendo Switch OLED

Ostatnio świat gamignowy lekko się zatrząsł, a to za sprawą wymuszonego przez Nintendo zamknięcia emulatora Yuzu. Niemniej wkrótce zostanie wydany kolejny emulator Switcha. Jego premiera będzie ekspresowa.

Suyu to nowy emulator Nintendo Switch

Suyu
Suyu

Suyu jest nowym emulatorem Nintendo Switch, który zadebiutuje już 20 marca. Twórcy opisują go jako otwarte oprogramowanie non-profit.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Program zostanie wydany na PC z systemami Windows i Linux oraz na urządzeniach z Androidem. Suyu doczeka się też eksperymentalnego wydania na macOS.

Warto wspomnieć, że prace nad emulatorem trwały zaledwie dwa tygodnie. Najprawdopodobniej początkowo nie będzie więc mowy o jakichś wielkich usprawnieniach względem Yuzu, które zostało zamknięte kilka dni temu.

Poprzedni emulator przestał być dostępny po ugodzie z Nintendo, która postawiła także przed jego twórcami warunek zapłaty 2,4 milionów dolarów kary. Z drugiej strony fani emulacji wciąż mogą liczyć na konkurencyjny Ryujinx – fajnie jednak, że teraz znów będzie istnieć dla niego jakakolwiek alternatywa.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.