Szef From Software nie chce masowo zwalniać pracowników. Hidetaka Miyazaki nie widzi w tym większego sensu

Elden Ring Godfrey

Temat zwolnień, zamykania studiów czy anulowania istotnych projektów to bardzo smutny, ale rzeczywisty obraz aktualnej branży growej. Są jednak firmy, które próbują iść pod prąd i tutaj wskazać można Nintendo oraz From Software. Okazuje się, że twórcy m.in. Elden Ringa czy serii Dark Souls mają w tej sytuacji zupełnie inną optykę na redukcję etatów.

Hidetaka Miyazaki nie wyobraża sobie masowych zwolnień we From Software

Elden Ring Melina
Elden Ring

W rozmowie z serwisem PC Gamer Hidetaka Miyazaki odniósł się do tematu masowych zwolnień w całej branży growej. Doświadczony deweloper przyznał, że nie wyobraża sobie przeprowadzenia takiej redukcji w szeregach swojego studia i nie dopuści do tego, dopóki będzie jego kierownikiem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli obniżymy liczbę pracowników, aby osiągnąć lepsze krótkoterminowe wyniki finansowe, to morale pracowników spadną. Szczerze wątpię, by ludzie, obawiający się tego, że mogą zostać zwolnieni, byliby w stanie tworzyć gry, które potrafiłyby zachwycić graczy na całym świecie.

Hidetaka Miyazaki

Jest to całkiem ciekawy punkt widzenia, zwłaszcza że deweloper zdaje się patrzeć na całą sytuację nieco szerzej niż tylko przez pryzmat krótkoterminowych wyników finansowych. Nie jest to szczególnie popularne wśród wielu innych firm działających w branży, więc tym bardziej należy to docenić.

Teraz wszystkie siły From Software skupiają się na wydaniu DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring, które będzie w zasadzie zwieńczeniem pewnej historii tegoż studia ze swoją najnowszą grą. Czy będzie to murowany sukces? Tego dowiemy się już po 21 czerwca 2024 roku. Czekacie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PC Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.