Szef projektu Starfield zachwycony Dragon’s Dogma 2. Deweloper wyczuł w grze klimat Bethesdy

Starfield Dragon's Dogma 2

Dragon’s Dogma 2 to bardzo ciekawy przypadek, bo z jednej strony gra jest dość mocno krytykowana przez część graczy za wiele aspektów, w tym słabą optymalizację oraz mikropłatność; z drugiej zaś jest całkiem pokaźne grono odbiorców, którzy zachwyceni są ostatnią produkcją od Capcomu. Okazuje się, że w tej drugiej grupie znalazł się jeden z deweloperów pracujących przy Starfield. W serii wpisów na Twitterze/X wyjaśnił dokładnie, urzekło go w tej produkcji.

Emil Pagliarulo docenia to, co Capcom zaoferował w przypadku Dragon’s Dogma 2

Emil Pagliarulo w serii kilku wpisów na swoim Twitterze postanowił podzielić się swoimi wrażeniami po ograniu Dragon’s Dogma 2. Przede wszystkim podkreślił, że jest on zachwycony tym, jak dużą swobodę oferuje ta pozycja, a jednocześnie swoiste poczucie „fantastycznej przygody”, której nie był w stanie doświadczyć w żadnej innej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Słuchajcie, nie mówię, że cenię sobie Dragon’s Dogma 2 bardziej niż inni. Jeśli jednak pracowałeś nad Oblivionem i Skyrimem, to nigdy nie będziesz miał okazji doświadczyć tych gier w taki sam sposób, jak reszta. Dragon’s Dogma 2 oferuje poczucie fantastycznej przygody, którego dosłownie nie byłem w stanie znaleźć nigdzie indziej.

Emil Pagliarulo

Idąc dalej, twierdzi on, że produkcje takie jak Baldur’s Gate 3, Solasta czy nawet Pillars of Eternity lub seria Dragon Age to reprezentanci innego „klimatu”. Zdaje się więc, że o wiele bardziej do dewelopera przemawia właśnie większa swoboda i możliwość eksploracji, którą dał graczom Capcom.

Dragon's Dogma 2
Dragon’s Dogma 2

Co jednak w Dragon’s Dogma 2 przekonało dewelopera do tego stopnia, że aż zdecydował się na taki wpis? Wylistował on kilka elementów, które — jego zdaniem — świadczą właśnie o jakości gry stworzonej przez Japończyków. Wskazał on udźwiękowienie Pawnów i cała reżyseria gry, mechanika obozowania i redukowanie życia, które daje grze większą immersję, wpływ klasy postaci na styl rozgrywki.

W komentarzach pod wpisem dewelopera znalazło się bardzo dużo podobnie brzmiących komentarzy, gdzie gracze podzielają zdanie dewelopera. Ludzie też sami dzielą się własnymi przemyśleniami i elementami, które ich zdaniem świadczą o jakości tej produkcji. A co Was przekonało do Dragon’s Dogma 2? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Emil Pagliarulo

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.