Wydawca serii GTA toczy spór z twórcami Alan Wake 2. Przyczyną konfliktu jest… odświeżone logo Remedy

Alan Wake 2 GTA 6

W ubiegłym roku studio Remedy Entertainment przedstawiło nowe logo, które po 24 latach miało zastąpić dotychczasowy znak graficzny z charakterystycznym pociskiem. Urzędowe procedury na terenie Wielkiej Brytanii wciąż nie zostały zakończone, ponieważ zastrzeżenia zgłosiła spółka Take-Two, wydawca serii GTA.

Logo Remedy Entertainment jest zbyt podobne do loga studia Rockstar. Spółka Take-Two zgłosiła uwagi

W maju 2023 r. do brytyjskiego Urząd ds. Własności Intelektualnej (Intellectual Property Office) wpłynęły dwa wnioski o rejestrację znaków towarowych, które zostały złożone przez Remedy Entertainment. Jak wyjaśniali wówczas deweloperzy, decyzja o zmianie loga pamiętającego czasy pierwszej części serii Max Payne powiązana była ze znacznym rozrostem portfolio studia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pocisk widoczny w literze R reprezentował erę serii Max Payne, a dzisiejsze Remedy nie jest kojarzone wyłącznie z jedną grą, portfolio jest pełne różnych produkcji. Nadszedł czas na ponowne zdefiniowanie naszej wizualnej tożsamości, aby zaprezentować ewolucję na przestrzeni lat oraz lepiej wyrazić naszą wizję obecnego Remedy.

Remedy Entertainment

Proces wciąż nie został zakończony, ponieważ zastrzeżenia dotyczące nowego znaku graficznego Remedy – w postaci nakładających się na siebie liter R – zostały zgłoszone przez Take-Two. Według Amerykanów jest on zbyt podobny do loga studia Rockstar Games, co może wprowadzać w błąd osoby trzecie.

Logo Remedy Entertainment i Rockstar Games

Aktualnie nie wiadomo, w jaki sposób zakończy się ten dość kuriozalny konflikt, jednak podjęcie kroków prawnych przez Take-Two wydaje się mało prawdopodobne. Status „cooling off period” widniejący na brytyjskiej stronie rządowej oznacza, że obie strony starają się rozwiązać spór w sposób polubowny.

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.