Twórcy Kerbal Space Program 2 i OlliOlli World zwolnieni! CEO Take-Two nie powiedział nam całej prawdy

Kerbal Space Program 2

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o sporych zawirowaniach w Take-Two związanych z dwoma studiami odpowiedzialnymi za Kerbal Space Program 2 i OlliOlli World. Wówczas sam CEO amerykańskiego wydawcy w dość wymijający sposób zapewniał, że firma zachowuje się „bardzo rozsądnie”. Okazuje się jednak, że takie kluczenie miało na celu raczej opóźnić ujawnienie informacji o potencjalnych zwolnieniach.

Take-Two ostatecznie zwolniło twórców Kerbal Space Program 2 i OlliOlli World

OlliOlli World
OlliOlli World

Jak przekazał sam reżyser Kerbal Space Program 2 — Quinn Duufy — z dniem 28 czerwca 2024 roku jego studio zostanie rozwiązane, a wszyscy pracownicy powinni rozglądać się za nową posadą. We wpisie, jaki pojawił się w serwisie LinkedIn można przeczytać bardzo emocjonalny wpis dewelopera, który osobiście poinformował o takim przebiegu wypadków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zespół Intercept Games zostanie zwolniony z dniem 28 czerwca, co oznacza, że wspaniała grupa ludzi będzie szukać nowych wyzwań. Podobnie zresztą jak ja sam.

W trakcie mojego zbyt krótkiego pobytu w Intercept Games zdążyłem dobrze poznać wszystkich projektantów. To niezwykle inteligentni i utalentowani ludzie, za których z przyjemnością ręczę. I mogę powiedzieć to samo o innych specjalistach – to dobrzy ludzie.

Kerbal Space Program 2 to wspaniała gra, bardzo wciągająca i niesamowicie piękna, nawet we wczesnej wersji i mam nadzieję, że będziecie mieli szansę, by ją sprawdzić.

Za naukę!

Quinn Duufy

Nie są to przesadnie optymistyczne wieści, zwłaszcza że po słowach Straussa Zelnicka mogliśmy zakładać, że nic takiego jednak nie będzie mieć miejsca. Rzeczywistość okazała jednak dla deweloperów brutalna, sam CEO podczas ostatniego wywiadu po prostu przeciągał w czasie to, co i tak było nieuniknione.

Tego rodzaju zagrywka raczej nie należy do najlepszych w całej karierze CEO Take-Two. Inna sprawa, że zarówno Kerbal Space Program, jak i OlliOlli World nie są wielkimi markami, które przyciągają do siebie miliony graczy z całego świata. Gdyby na celowniku firmy znalazło się studio, która ma za sobą bardziej rozpoznawalne IP, to mogłoby dojść nawet do poważnej afery. Nad tymi deweloperami jednak raczej mało kto będzie rozpaczać.

Źródło: LinkedIn

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.