Pierwsze recenzje Tales of Kenzera: ZAU! Solidny tytuł, lecz do hitu zabrakło sporo

Tales of Kenzera: ZAU oceny

Tales of Kenzera: ZAU pierwszy zostało zapowiedziane przy okazji wydarzenia Xbox Partner Preview i z marszu przykuło uwagę fanów platformówek i metroidvanii. Tytuł zadebiutuje na rynku już jutro 23 kwietnia 2024 roku, jednak już dziś w sieci pojawiły się pierwsze recenzje tej produkcji. Opinie dziennikarzy wskazują, że mamy do czynienia z grą solidną, lecz nie pozbawioną wad.

Pierwsze recenzje Tales of Kenzera: ZAU

Tales of Kenzera: ZAU — zwiastun

Pierwsze recenzje Tales of Kenzera: ZAU wskazują, że gracze otrzymają w swoje ręce grę dobrą, lecz zdecydowanie nie można mówić tu o jakości jak w Prince of Persia: The Lost Crown, które wydaje się dlatego tytułu naturalnym konkurentem. Opinie na temat gry są zdecydowanie pozytywne, ze średnią wynoszącą 76 w serwisie Metacritic i 74 w OpenCritic.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Za największe plusy tytułu recenzenci uznają piękną i niezwykle kolorową oprawę graficzną, która przykuwa wzrok. Docenione zostały również interesujące projekty poziomów i lokacji, co w grach z tego gatunku jest niezwykle ważne. Na plus zaliczono również walki pomysłowe walki z bossami.

Niestety, gra nie uniknęła też kilku naprawdę poważnych potknięć. Za jej największe wady można uznać brak satysfakcji płynący z pokonywania kolejnych przeszkód oraz nie do końca responsywne sterowanie, co jest niezwykle ważne w grach z tego gatunku. Dodatkowo w recenzjach wielu dziennikarzy podkreśliło, że grze brakuje zróżnicowania w zagadkach.

Przykładowe recenzje Tales of Kenzera: ZAU:

  1. Noisy Pixel – 9/10
  2. CGMagazine – 8,5/10
  3. Eurogamer – 4/5
  4. TheGamer – 4/5
  5. Game Informer – 7,5/10
  6. IGN – 7/10
  7. CD-Action – 6,5/10
  8. VGC – 3/5
  9. IGN Benelux – 5,5/10
  10. PushSquare – 5/10

Jak widać po opiniach dziennikarzy, twórcy z Surgent Studios mogą być zadowoleni z Tales of Kenzera: ZAU, choć do hitu zabrakło sporo. Niemniej jednak jeśli jest się fanem platformówek z elementami metroidvanii to warto dać temu tytułowi szansę.

Źródło: Metacritic, OpenCritic

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.