Tales of the Shire na nowym zwiastunie! W „symulator Hobbita” zagramy jeszcze w tym roku

Tales of the Shire

Tales of the Shire nie będzie typową grą bazującą na twórczości J. R. R. Tolkienia. Zamiast widowiskowych bitew z siłami Saurona twórcy proponują wcielenie się hobbita, czyli przedstawiciela najbardziej przyjaznej i pokojowej rasy zamieszkującej Śródziemie. Wraz z nowym trailerem opublikowano pierwsze szczegóły dotyczące rozgrywki.

Tales of the Shire – pierwsze szczegóły, data premiery i platformy docelowe

Zwiastun Tales of the Shire

Tales of the Shire koncentruje się wokół codziennych zajęć niziołków. Stworzony przez graczy główny bohater przybywa do wsi Nad Wodą (ang. Bywater), aby rozpocząć nowe życie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szybko okazuje się, iż w pozornie spokojnej i nudnej osadzie jest wiele do zrobienia. Możemy skupić się na upiększaniu własnego domu i pielęgnacji ogrodu bądź wyruszyć w nieznane, odkrywając sekrety i skarby ukryte w całym Shire.

Twórcy nie zapomnieli o wielkiej pasji hobbitów – jedzeniu. Sporo czasu spędzimy w kuchni, przygotowując posiłki z zebranych owoców leśnych, uprawianych warzyw oraz złowionych ryb.

Na wspólne biesiady będziemy mogli zaprosić sąsiadów, wśród których nie zabraknie postaci doskonale znanych wszystkim fanom Śródziemia.

Rozgrywkę urozmaica system zmieniającej się pogody i pór roku, a także opcja handlowania z pozostałymi mieszkańcami wioski, co pozwoli zdobyć cenne przedmioty.

Tales of the Shire trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2024 roku. Tytuł zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

Źródło: talesoftheshire

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.