Z OSTATNIEJ CHWILI: Xbox zamyka aż 3 studia! Koniec twórców Redfall i Hi-Fi Rush

Xbox logo

Czasem zdarza się tak, że kultowe studia są zamykane. Tak jest też w tym przypadku. Xbox zamknie bowiem kilka świetnych oddziałów.

Microsoft zamknie studia Tango Gameworks, Arkane Austin i Alpha Dog Studios

The Evil Within, Hi-Fi Rush czy Ghostwire Tokyo. Wszyscy wiemy, kto stworzył te świetne produkcje.

Niestety historia powoli dobiegnie końca. Tango Gameworks zostanie bowiem zamknięte przez Xboxa.

Komunikat w tej sprawie pojawił się na oficjalnym profilu firmy na Twitterze. Nie dowiedzieliśmy się z niego, kiedy konkretnie kultowa japońska firma zostanie zlikwidowana. Możemy się jednak spodziewać, że stanie się to już niedługo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ten sposób domknie się naprawdę interesujący rozdział. Należące do Bethesdy studio stało się jedną z ulubionych ekip graczy. Jak widać nie wystarczyło to, aby utrzymać je na powierzchni.

Na tym nie koniec smutnych wieści. Wraz z Tango zamknięte zostaną kolejne studia – oddział z Austin Arkane i Alpha Dog. Pierwsza z tych drużyn nie zostanie pewnie zapamiętana dobrze, w końcu była odpowiedzialna za fatalnego Redfall.

Nadal jest to jednakże dosyć smutne wydarzenie. Pozostaje liczyć, że wszyscy zatrudnieni w powyższych dywizjach szybko znajdą nowych pracodawców.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.